Czy każdy zamek ochroni cię przed włamaniem?

Bezpieczny dom to miejsce, którego każda osoba będąca w posiadaniu cennych przedmiotów. Zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa wiąże się nie tylko z skonstruowaniem grubych murów czy wzięciem pod opiekę groźnych czworonogów, ale także z prostymi czynności jak np. wymiana zamków na nie do przebrnięcia bez klucza w drzwiach, zamocowanie twardych krat w oknach czy zainstalowanie systemów alarmowych.

file0001130648512

Zabezpieczamy drzwi przed potencjalnym atakiem złodzieja

Polska jest krajem, które odnotowują mniejszą ilość włamań w stosunku do przeszłości, mimo to mieszkańcy chętnie korzystają z usług monitoringu kontrolowanego przez firmy ochroniarskie. Mnóstwo właścicieli domostw dla jednej rodziny zakupuje kamery, które zainstalowane na dobrej wysokości oraz ustawione pod kątem pozwalającym na szeroką widoczność będą znakomitym odstraszaczem dla niepewnych siebie złodziei. Osoby, które myślą o tym, że ich dom może zostać obrabowany z pewnością zostaną klientami firm oferujących tego rodzaju metody obserwacji posiadłości. Większość osób jest jednak właścicielem mieszkania – tam na pewno nie obudujemy się murem ani kratami, rozwiązania z kamerami również należy raczej odstawić w kąt – jednakże wartym uwagi faktem jest to, że nowo budowane budynki stosunkowo często mają zamontowane zewnętrzne kamery oraz lokalnych strażników, których zadaniem jest obserwacja mienia zamieszkałych na terenie osób. Podstawową czynnością, którą warto załatwić jeśli dostępu do naszego mieszkania strzeże tylko jedna para drzwi jest wymiana zamków. Wkładka bębenkowa jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć pewność, że żaden nieproszony gość nie wejdzie przez nasz próg w kilka chwil. Przeciętna wkładka do zamka drzwi to dość zaawansowany mechanizm, więc złodziej, nawet eksperymentując z wytrychami nie powinien być w stanie w krótkim czasie pokonać przeszkody jaką stanowią dla niego nasze drzwi.

Kupujemy wkładki do zamka drzwi

Aby być bardziej zabezpieczonym należy skontaktować się także z firmą, która posiada w ofercie mocne drzwi, które przystosowane są do przeciwdziałaniu złodziejskim aktom – ich wyjątkowa baza konstrukcyjna właściwie jest gwarantem, że bez pozwolenia właściciela mieszkania żadna osoba nie będzie mogła wejść do środka. Wkładka bębenkowa który jest w nich instalowana to rozwiązanie, które zabezpiecza dom niczym zamkowa brama.