Jak wyprać dywan?

Podczas całodniowego korzystania z przestrzeni użytkowych, w tym obszarów biurowych i mieszkań dość często eksploatuje się dywany. Mimo że zwykle nie chodzi się po nich w utytłanym obuwiu, ich czystość może rozczarować. Metodą na to jest pranie dywanów.

W przypadku biur kwestia czystości dywanów może być trochę prostsza, niż w przypadku mieszkań. Dywany biurowe zwykle są tylko ukurzone lub lekko przybrudzone, zaś długo użytkowane dywany w domach mogą być przykryte wieloma rodzajami zabrudzeń:

  • tłuszczem
  • kurzem
  • bardzo małymi kawałkami jedzenia
  • sierścią psów
  • rozlanymi płynami do konserwacjidywany5
    i czyszczenia powierzchni

Kiedy nasze dywany przestają być kolorowe, a ich zapach lub ułożenie włosia mocno odbiegają od tego co widzieliśmy podczas kupna warto przemyśleć profesjonalne pranie dywanów. Wyspecjalizowane maszyny, które zostały wiele razy sprawdzone, usuną zabrudzenia sprawnie i na długo. Zamiast kłopotać się z samodzielnym procesem oczyszczania dywanu lepiej skorzystać z usług firm, które trudnią się praniem dywanów. Zwykle proces ten występuje w kilku fazach. Pierwszą z nich jest rozpuszczenie brudów specjalnymi preparatami, następną fazą jest wypłukanie ich i wysączenie wody od powierzchni czyszczonego dywanu, po to by dywan nie zmienił swojego kształtu, faktury, nie zaczął gnić i zwyczajnie się niszczyć.

Używanie myjek pod ciśnieniem znacznie ułatwi doczyszczenie runa i zaczesanie go w jedną wskazaną stronę i przywróci dywanowi dawną świeżość. Pranie dywanów Poznań daje możliwość naniesienia stosownych detergentów, które pozwolą na dłużej utrzymać czystość.