Prysznic – historia i zalety

Prysznic to jedna z istotnych spraw, która wchodzi do intymnych przyjemności każdej osoby. Daje szansę się zrelaksować i na kilkanaście minut zapomnieć o problemach. Ważne jest by zadbać o odpowiednie funkcje kabiny natryskowej, ponieważ dzięki nim dobrze rozpoczniemy i skończymy dzień.

Słowo prysznic wywodzi się od nazwiska wywodzącego się z ówczesnego Śląska Austriackiego a żyjącego w pierwszej połowie XIX wieku twórcy wodolecznictwa – Vincenza Priessnitza. Początkowo urządzenia, które montowane są obecnie w dzisiejszych formach w kabinach prysznicowych były jedną z metod leczenia kuracjuszy w domach sanatoryjnych, jedynie za pomocą wody, bez posiłkowania się lekarstwami czy ziołami. Pierwsze mechanizmy przypominające dzisiejsze kabiny natryskowe stworzone zostały jednak dużo wcześniej – bo w starożytnej Grecji.

Podstawowe prysznicowe kabiny składają się ze ścianek pomieszczenia kąpielowego, rozsuwanych wejść ze szkła bądź wyprodukowanych z innych, sztucznych materiałów, brodzika wraz z odpływem i specjalnego sitka, który umieszczona w słuchawce prysznicowej pozwala na rozbicie strumienia wody prowadzonego z doprowadzonych rur i przemienieniu go na małe kropelki. Dodatkowymi komponentami, które powinny się tam znaleźć są uchwyty ułatwiające wejście do środka jak i z niego wyjść, jest to ważna, która może uprościć kąpiel osobom w podeszłym wieku lub o zawężonym stopniu ruchowości. Innowacyjne prysznicowe kabiny posiadają także montowane wodoodporne urządzenia radiowe, które poza tym wprawiają w miły osobę korzystającą z kabiny.

Najistotniejszymi zaletami kabiny prysznicowej są:

  1. komfort i szybkość użytkowania
  2. zachowanie intymności
  3. zachowanie higieny na wysokim poziomie
  4. możliwość zrelaksowania się i przyjemnego odświeżenia

Kabiny natryskowe to istotny, dlatego należy je dopasować je do osobistych potrzeb, ich zaletą jest możliwość zakupienia ich w wielu wielkościach oraz o odmiennym stopniu wykończenia. Podczas gdy niektórzy wolą kabiny półokrągłe, które dobrze wpasowują się w prawie każdą powierzchnię łazienkową, inni wyżej stawiają kabiny kwadratowe, które mogą być obszerniejsze. Słuchawki prysznicowe również mogą występować w różnych odmianach i rozmiarach – począwszy od tradycyjnych – zamontowanych na stałe do tylnej ściany kabiny natryskowej – skończywszy na dużych deszczownicach, które znajdują się nad głową ich użytkowników.