Rolety i ich rodzaje

Rolety stanowią jeden z popularniejszych sposobów zasłaniania okna przed wścibskim wzrokiem przechodniów. Dzięki roletom mamy w mieszkaniu poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz poczucie, że nikt nie zagląda nam do mieszkania i nie patrzy co robimy.

Ceny rolet są bardzo różne, od kilkunastu złotych (nawet 15 zł na promocji w markecie!) za rolety do samodzielnego montażu i przycinania na wymiar dostępne w wielu supermarketach i sklepach budowlanych po kilkaset złotych za rolety wykonane na indywidualne zamówienie. W przypadku rolet możemy robionych na zamówienie możemy się zdecydować na rolety chodzące w „rynience” oraz luźne, które nie są tak eleganckie, ale za to o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Przegląd rolet mogą Państwo znaleźć na stronie: www.agalla.plrolety_21283711

Istnieją również rolety plastikowe, które można zaciągać do samej góry okna i przysłaniać nimi całą powierzchnie szklaną. Takie rolety były szczególnie popularne kilkadziesiąt lat temu, obecnie raczej się już ich nie stosuje (obrazek).

Z popularnych rolet istnieją również rolety zewnętrzne, które chronią nasz dom przed włamywaczami, ponieważ są wykonane z mocnego i trwałego materiału.

Przy wyborze dekoracji okiennych warto kierować się potrzebami domowników, a także miejscem, w którym znajduje się nasz dom.