Sprawdzamy popularność pościeli z kory

Wybór odpowiedniej kołdry

Kluczowym aspektem przy wyborze kołdry jest dobór materiału, z którego ma być wykonana. Dla jednych idealna będzie kołdra dla alergików, dla drugich kołdry z wełny, a dla pozostałych będzie to kołdra atłasowa. Dodatkowo poszczególne pościel z kory, a bardziej tworzywa z których są wykonane, są przeznaczone na poszczególne pory roku.

Pościel dla alergików
Zapewnia komfort snu, eliminując problem roztoczy, które najchętniej przebywają właśnie w pościeli oraz są przyczyną alergii. Występujące w niej włókno poliestrowe wraz z regularnym jej odświeżaniem oraz częstym przebraniem efektywnie zapobiega pojawianiu się roztoczy.
bed-493212-m
Kołdra puchowa
Jest miękka, gustowna, zrobiona z naturalnego materiału, lekka ale jednocześnie gwarantująca właściwą temperaturę a dodatkowo może nam służyć przez wiele lat. Co więcej kołdry puchowe pochłaniają i odprowadzają wilgoć z otoczenia zapewniając nam komfort snu.

Kołdra wełniana
Najbardziej popularna i najczęściej produkowana jest pościel z wełny owczej. Wykonana z naturalnego tworzywa (wełny stworzeń) jest odpowiednia na każdą porę roku – w zimie ogrzewa a w lecie ochładza. Pościel z wełny dodatkowo posiada lanolinę, która nie dopuszcza do odkładania się brudu, eliminuje roztocza jak również korzystnie wpływa na kondycję naszej skóry.
Wszystkie kołdry różnią się od siebie, ceną, materiałem oraz jego właściwościami jednakże wszystkie z nich mają ten sam obowiązek – sprawić aby sen był błogi a także komfortowym. Decyzja zależy tylko od Twoich upodobań.