3 gry z kulami, które warto zabrać na wakacje

Gry z kulami w roli głównej przywodzą na myśl bilard i gry stołowe lub kręgle, do których najczęściej potrzebujemy specjalnego toru i ciężkiej kuli. W kategorii gier z kulami istnieją jednak i takie, które z powodzeniem zapakujesz do walizki i zabierzesz ze sobą na wakacyjny wyjazd, zapewniając sobie doskonałą rozrywkę towarzyską dla siebie i przyjaciół oraz rodziny. Krokiet, bule, a nawet mini kręgle to tylko kilka z propozycji, na jakie możesz postawić poszukując nowej, ciekawej rozrywki na świeżym powietrzu. Co wybrać? 

Zagraj w krokieta w stylu angielskim

Krokiet to gra wywodząca się z Francji, choć obecnie kojarzona przede wszystkim z Anglią i tamtejszymi arystokratami. Jako dyscyplina sportowa, krokiet był w 1900 roku jedną z dyscyplin olimpijskich, jednak obecnie traktowany jest głównie jako angielski sport narodowy i dobra zabawa dla całej rodziny. Cały sekret gry kryje się w przeprowadzaniu drewnianych kul przez specjalnie ustawione bramki, w odpowiedniej kolejności, z użyciem drewnianych młotków wykorzystywanych do popychania kul. Z pozoru prosty, krokiet może być naprawdę dobrą strategiczną zabawą – gdy każdy gracz może w jednym ruchu poruszyć tylko jedną kulą i dotrzeć jak najszybciej do mety, przy kilku zawziętych graczach rozgrywka staje się dość intensywna i emocjonująca.

zestaw do gry w krokieta

Zestaw do gry w krokieta dla sześciu osób, Londero.

Podróżne zestawy do krokieta są idealną propozycją na wyjazd, bo całość nie zajmuje wiele miejsca w samochodowym bagażniku. W skład zestawu wchodzą, zależnie od wybranego modelu, min. 4 młotki, 4 różnokolorowe kule, 2 słupki oraz 10 bramek wykonanych z drewna lub stali. Całość może być zapakowana na specjalnym wózku, który ułatwia zbieranie zestawu do gry z boiska. Do jego rozstawienia nie potrzebujesz wielkiej przestrzeni – grać można nawet na własnym, przydomowym ogródku.

Gra w boule – rzucanie kulą w stylu francuskim

Boule, bule– gra wywodząca się z Francji ma za sobą ogromną historię zarówno wśród gier towarzyskich, jak i sportowych. Zawodnicy rozpoczynający rozgrywkę rzucają do przodu małą kulę, która staje się celem rozgrywki. Kolejni zawodnicy muszą ustawić swoje kule jak najbliżej centralnej „świnki”, stojąc podczas rundy w okręgu oddalonym o minimum 4 metry od kuli centralnej. Kule zawodników rzucane są z pozycji stojącej i mogą przesunąć kulę centralną, choć należy uważać by nie wybiły jej poza pole rozgrywki. Wygrywa ten, który po zakończonej rundzie ustawi swoją kulę najbliżej celu i który po wszystkich rundach zbierze 13 punktów.

boule drewniane sklep

Doskonałym elementem rywalizacji przy grze w boule, poza oczywistą chęcią ustawienia swojej kuli jak najbliżej celu jest możliwość wybijania kul przeciwnika poza pole gry. Gdy każdy ma w rundzie do dyspozycji jedną kulę, zadanie może być trudne, ale gdy zawodnik i tak nie ma szans na zwycięstwo, wyeliminowanie przeciwnika może okazać się naprawdę dobrą strategią gry. Zestaw do gry w boule z powodzeniem zapakujesz do walizki – te najbardziej okazałe są dostępne ze stalowymi, pięknie wypolerowanymi kulami które dla fanów gry mogą stanowić doskonały prezent i zestaw kolekcjonerski.

Kręgle w podróży

Jeśli chcesz pobawić się na wakacjach w kręgle, wcale nie musisz już przed wyjazdem sprawdzać gdzie w okolicy znajdziesz najbliższą i najlepszą pełnowymiarową kręgielnie. Dostępne na rynku zestawy do kręgli podwórkowych to doskonały sposób na to, by zabrać swoją ulubioną rozgrywkę na wakacje, rozbić pole do gry na każdym terenie i bawić się doskonale z całą rodziną i znajomymi bez oczekiwania na własny tor w obleganej przez turystów kręgielni. Zestawy podróżne, w tym zarówno dołączone kręgle jak i same kule są oczywiście mniejsze, niż te spotykane na kręgielni. Zabawa z nimi jest jednak równie dobra, jak na pełnowymiarowym torze.