Czarne ozdoby na głowę na różne okazje

Kolor odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w tym, jak postrzegamy innych, a także jak my jesteśmy oceniani. Odpowiednio dobrana barwa może ożywić całą stylizację, dodać nam klasy i wyróżnić z tłumu.

Powinniśmy zawsze dobierać odcienie do naszej karnacji, koloru włosów, oczu i okazji na którą będziemy zakładać daną ozdobę głowy. Na jakie uroczystości sprawdzą się te czarne?

Czarne ozdoby na głowę

Czerń to kolor autorytetu, siły i stabilności. Ta barwa jest kojarzona również z inteligencją – z tego powodu często doktorat ma czarną oprawę, a okulary czarne oprawki. Czarne ubrania sprawiają, że wyglądamy szczuplej i z tego powodu często decydujemy się na takie stylizacje na ważnych wyjściach. Idealnym ich uzupełnieniem będą ozdoby na głowę w tym samym kolorze. Dodadzą nam one szyku, a jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy mogą sprawić, że będziemy wyglądały na wyższe. Są też idealnym sposobem żeby się wyróżnić z tłumu. To też prosty patent na ciekawą stylizację włosów.

czarne ozdoby na głowę sklep online

Na jakie okazje warto nosić ozdoby na głowę?

Najprostszą odpowiedzią jest: wszędzie. Jeżeli dobrze się czujemy w jakimś nakryciu głowy, to możemy je wykorzystać na wiele okazji. Ozdoby na głowę są odpowiednie nie tylko na wesela i pogrzeby. Specjalna okazja wymaga wyjątkowych ozdób. To, czy założymy kapelusz na specjalną okazję, zależy od naszego ubioru. Często, kiedy jesteśmy gdzieś zapraszani, określony jest strój, w którym mamy się zjawić.

Jeżeli zakładamy sukienkę koktajlową, to ozdoby na głowę będą jak najbardziej na miejscu, w Anglii uważa się wręcz, że jest to obowiązkowe. Przy stroju wieczorowym kapelusz lub fascynator będzie idealnym rozwiązaniem. Jednak do sukni balowych uważa się, że odpowiednie są już jedynie fascynatory.

Etykieta noszenia ozdób na głowę

Jeżeli chodzi o etykietę noszenia ozdób na głowę to powinniśmy wiedzieć, że o ile panowie mają zdejmować kapelusze wchodząc do pomieszczenia, to kobieta może je nosić przez cały czas, nawet w kościele podczas ślubu, chrztu czy pogrzebu.

Uważa się, że nie powinniśmy nosić kapelusza z szerokim rondem po 17, ponieważ pierwotnie nosiło się je, aby chronić się przed słońcem. Na szczęście możemy wybierać z naprawdę szerokiej gamy ozdób na głowę. W godzinach wieczornych bardziej odpowiedni jest fascynator. Pamiętajmy też, że na wydarzeniach, na których przede wszystkim się siedzi i słucha – np. na pogrzebie, chrzcinach czy w teatrze, noszenie nakryć głowy tak dużych, że zasłaniają innym widok, uważa się za niegrzeczne.

woalka

Warto też wiedzieć jak nosić nakrycia głowy. Jeżeli wybieramy kapelusz, który nosi się przechylony, zawsze róbmy to na prawo. Jest to tradycyjne podejście, ponieważ teoretycznie mężczyzna powinien iść po lewej stronie. Jednak małe ozdoby i fascynatory można nosić przechylone również w lewo. Jeżeli zakładamy nakrycie głowy prosto, upewnijmy się, że nasze brwi są widoczne.

Pamiętajmy, że najważniejsze to cieszyć się z naszych ozdób na głowę, inaczej skończą one na dnie szafy. Z tego powodu tak często wybierane są czarne ozdoby – to kolor, który pasuje prawie do każdej stylizacji. To klasyczne rozwiązanie, które zawsze doda nam szyku, ale jednocześnie jest bezpieczne. Dzięki temu łatwiej jest w późniejszym czasie zdecydować się na coś odważniejszego.