Czy sprzątanie mieszkania po zalaniu w zupełności wystarczy?

Jak wiemy awarie w mieszkaniu czy też w naszym domu niestety, ale zdarzają się bardzo często, a już na pewno gdy mieszkanie samo w sobie czy też sam w sobie dom do najnowszych nie należy, czy też nie należy do młodzieniaszków. Najczęściej w mieszkaniach, gdzie mamy przecież sąsiadów często spotykamy bardzo niemiły incydent. Co tymże incydentem jest? Jest to zalanie.

Nie możemy nikogo winić za to, czy to siebie czy też mieszkania. Nikt przecież takich rzeczy nie planuje czy też nie robi specjalnie. Z reguły jest to bowiem wina pękniętej czy też nieszczelnej rury, która po pewnym czasie ma już dosyć i pokazuje na co ją stać. Gdy już niestety zostaliśmy zalani to musimy wiedzieć, że czeka nas sprzątanie po zalaniu.

Jak łatwo jest się domyślać sprzątanie czy to zwykłe, które wykonujemy regularnie czy też sprzątanie po zalaniu do przyjemnych zajęć nie należy. Co więcej nie lubimy wręcz tym właśnie się zajmować. Jednak wracają do zalania to profesjonalne sprzątanie po zalaniu może nie wystarczyć.

Remonty po zalaniu

W niektórych przypadkach będzie konieczny remont. Zależy to oczywiście od skali zalania oraz od skutków widocznych po zalaniu. Zdecydowanie sprzątanie po zalaniu jest totalną drobnostką w porównaniu z remontem mieszkania po zalaniu. Na sufitach po zalaniu bardzo często powstają pewne zacieki. Musimy wiedzieć czy w przypadku zalania oraz remontu po zalaniu konieczne jest tylko skuwanie tynku z naszego sufitu czy wystarczy bowiem usuniecie starej farby. Gdy za taki remont musimy się już zabrać to powinniśmy stosunkowo wcześniej poszukać na przykład w Internecie co po kolei musimy wykonać oraz jakie narzędzia oraz produkty będą nam koniecznie potrzebne. Gdy już się tego wszystkiego dowiemy możemy podwinąć rękawy i zacząć brać się do pracy.

Plan pracy po zalaniu

sprzątanie po zalaniuPierwsze co to powinniśmy zabrać się za usunięcie warstw farby złuszczonych jak i także gładzi ze ścian czy też ze sufitu. Najpierw czynność ta powinna przebiegać za pomocą szpachelki czy też młotka. To właśnie za ich pomocą należy usunąć z zalanych ścian oraz z zalanego sufity mocno złuszczone oraz odspojone warstwy zarówno gładzi jak i farby. Oczyszczone w ten sposób podłoże musi obowiązkowo dokładnie wyschnąć. By ten proces w jakimś stopniu przyśpieszyć to możemy spokojnie użyć pewnego rodzaju dmuchawy. Może to być nawet suszarka do włosów. Pamiętajmy jednak, że drzwi oraz okna w tym momencie muszą być otwarte by zachować pełną cyrkulację powietrza. Następny nasz krok to pokrycie naszych ścian jak i także naszego sufitu specjalnym preparatem. Preparat ten nosi miano preparatu gruntującego. Emulsję tą nanosi się specjalnym pędzlem. Po tejże czynności przechodzimy do punktu już przed ostatniego, który nakazuje nam pokrycie zarówno sufitu jak i także ścian specjalną masą szpachlową. Masa szpachlowa jest cementowo biała. Gdy te wszystkie czynności powyższe zostaną przez Was wykonane to możemy spokojnie przejść do punktu ostatniego, w którym dostajemy już zezwolenie na malowanie sufitu oraz ścian.