Firma remontowa – ile kosztują jej usługi?

Planując remont lub budowę domu warto skorzystać z ofert profesjonalistów z dużym doświadczeniem na rynku. Wybór firmy budowlanej, jak również biura projektowego nie jest jednak zadaniem łatwym. Przed tak ważną decyzją należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników takich jak między innymi rzetelność i jakość oferowanych usług. Rynek remontowo-budowlany w Polsce jest bardzo konkurencyjny. Z każdym rokiem powstają coraz to nowe firmy oferujące kompleksowe usługi w zakresie budowy i prac remontowych w domu (lub remontowania mieszkań).

Pierwszym krokiem w kierunku realizacji marzeń dotyczących własnego domu jest wybranie odpowiedniego projektu budowlanego. Po załatwieniu wszelkich formalności i uzyskaniu stosownego pozwolenia można już rozpocząć pierwsze prace na placu budowy. Dzielą się one na poszczególne etapy takie jak np. : roboty ziemne, wykonanie fundamentów, budowa w stanie surowym oraz końcowe prace budowlane (wykończeniowe).

Remont w domu - kogo wybrać.png

W niektórych przypadkach zarówno czas, jak i wycena budowy domu jednorodzinnego znacznie przekraczają koszty kupna mieszkania w bloku. W dużej mierze zależy to od metrażu, użytych materiałów budowlanych oraz rodzaju zastosowanych instalacji (np. nowoczesne systemy grzewcze). Również z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup mieszkania. W większości banków są bowiem dostępne nie tylko kredyty na budowę domu, ale również niezwykle popularne w ostatnim czasie kredyty mieszkaniowe.

Wybór dobrej firmy budowlanej w Katowicach to zadanie niezwykle trudne. Panująca w branży spora konkurencja i różnorodność oferowanych usług wcale tego nie ułatwiają. Dotyczy to zarówno budowy od podstaw, jak i remontu generalnego domu lub mieszkania. Każdy z nas decydując się na tak ważny krok jakim jest budowa wymarzonego domu, chce wybrać wykonawcę rzetelnego, terminowego i fachowego.

Dobranie odpowiedniej firmy budowlanej wymaga sporo czasu i przeanalizowania wielu opinii. Z całą pewnością takiej decyzji nie należy dokonywać pochopnie. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zasięgnięcie opinii znajomych , którzy remontowali lub budowali swoje mieszkania oraz domy w ostatnim czasie. Znalezienie firmy, która zapewni cały zakres prac remontowo-budowlanych będzie tutaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem.
Mając na uwadze opinie na temat kilku wstępnie wybranych firm budowlanych, należy dokonać selekcji i wybrać tą najodpowiedniejszą. Jak to zrobić? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić ich doświadczenie w branży i właściwe kwalifikacje. Nie należy jednak sugerować się zbyt niskimi cenami oferowanych usług, ponieważ często nie idą one w parze z jakością wykonywanych prac.

Dobra firma budowlana oprócz odpowiednich kwalifikacji swoich pracowników, powinna również posiadać właściwy sprzęt pozwalający na wykonywanie wszelkich prac remontowo-budowlanych w sposób rzetelny i profesjonalny. Pamiętajmy, że rola wykonawcy nie ogranicza się jedynie do wybudowania domu. Oprócz tego powinien on zadbać o właściwe przygotowanie i zabezpieczenie placu budowy (lub miejsc remontu), wraz z późniejszym wysprzątaniem i oddaniem do użytku właścicielom.