Ile kosztuje menu dobre na imprezy okolicznościowe?

Menu i obsługa – to większość kosztów przyjęcia okolicznościowego

Koszt związany z obsługą imprezy okolicznościowej związany jest głównie z menu. Jego koszt ustalany jest wg opcji, którą wybierze osoba zamawiająca, jest on przeliczany w stosunku na jedną osobę. Najtańsza opcja wyniesie mniej więcej 50 złotych, aczkolwiek menu będzie stosunkowo ubogie i trudno tutaj o pełnowartościowy obiad, wraz z przystawkami, deserem czy dodatkowymi napojami gazowanymi. Droższe menu oznacza więcej jedzenia, lepsze składniki, więcej napojów i deserów – to naturalne. Ile w takim razie musimy zapłacić aby nasze menu mogło zostać uznane za bogate? Cena kształtować będzie się na poziomie 90-100 złotych. Niektóre firmy przygotowują na imprezy okolicznościowe menu specjalne, w którym znaleźć można najbardziej wyszukane składnik i stosunkowo sporo jedzenia – jego koszt jest niestety jeszcze większy i przekroczyć może aż 120 złotych. Za tą cenę otrzymamy jednak dania, które zadowolą kubki smakowe nawet najbardziej wymagających gości. Jest przy tym na tyle szerokie, że każda osoba z pewnością się naje.

Czego należy oczekiwać od cateringu na imprezie okolicznościowej?

Podstawowymi cechami, którymi powinni wyróżniać się pracownicy cateringu pracujący na imprezie to z pewnością dyspozycyjność oraz sprawność. Catering musi wykazywać się także niezłą pamięcią. Często należy bowiem pamiętać o kilku zamówieniach gości jednocześnie, należy także mieć pewność, że to co komuś podajemy zostało zamówione właśnie dla niego. Catering powinien być także szybki i odpowiedzialny. Imprezy okolicznościowe są w Polsce coraz częstsze, dlatego też rośnie liczba firm, która świadczy właśnie takie usługi. Możemy od nich oczekiwać spokoju, wyrozumiałości a także pełnej wiedzy dotyczącej tego, co właśnie dzieje się na Sali, gdzie organizowana jest impreza oraz tego co podawane jest na talerzu, z czego się składa i co zostanie podane następnie.

Menu na imprezy okolicznościowe

Wiedza oraz posiadana kompetencja pozwala na to, aby lepiej traktować catering i móc powierzyć mu pewne zadania. Dobry catering podczas imprezy okolicznościowej powinien być także niemal niezauważalny, najlepiej jest kiedy wie co należy właśnie zrobić bez wyraźnej prośby gości, bądź bez kierownika. Samoświadomość oraz intuicja dotycząca kolejności wykonywanych zadań może być wyznacznikiem oznaczającym pracownika dobrego bądź niedobrego. Warto odwiedzić stronę http://www.verona.com.pl/catering/imprezy-okolicznosciowe/ aby sprawdzić jak wiele możemy zamówić wynajmując obsługę na imprezy okolicznościowe.

Koszty dodatkowe

Jeśli chodzi o dodatkowe koszty to z pewnością należy również do menu doliczyć samą salę, gdzie będy odbywały się imprezy okolicznościowe. Koszt wynajęcia sali jest uzależniony poza stawką wyjściową od terminu oraz dodatków, które zostaną przygotowany specjalnie na życzenie zamawiającego, np. wyjątkowa kolorystyka, zmienione wnętrze, lepsze nagłośnienie, rzutnik i innego rodzaju sprzęty, które mają uatrakcyjnić przyjęcie.