Ile kosztuje naprawa laptopów? Czy warto zanieść je do serwisu?

Podstawowe problemy z funkcjonowaniem laptopów

PROBLEM: Po naciśnięciu na przycisk zasilania, laptop załącza serię krótkich i długich sygnałów dźwiękowych i nie uruchomi się. Nie widać obrazu na ekranie. SOLUCJA: W tej sytuacji przetestuj moduł pamięci. Spróbuj zainstalować moduł pamięci. Najprawdopodobniej jest to błąd sygnału z powodu wadliwej pamięci.

PROBLEM: Uruchomienia laptopa. Brzmi to jak uruchamianie laptopa normalnie (dioda dysku twardego miga), ale nie ma obrazu na ekranie. SOLUCJA: W tej sytuacji wykonaj test laptopa z monitorem zewnętrznym. Jeśli ekran zewnętrzny działa dobrze, ale nie ma obrazu na LCD laptopa, prawdopodobnie istnieje problem wewnątrz zespołu wyświetlacza laptopa.

PROBLEM: Uruchomiony laptop zaczyna podejmować działania, ale słychać tylko powtarzalne trzaski lub mielenie. SOLUCJA: Najprawdopodobniej słyszysz ten hałas z powodu wadliwego dysku twardego. Można wyjąć dysk twardy i uruchomić laptopa bez niego. Jeśli hałasu nie ma, dysk twardy jest Twoim problemem. Wymień go. Jeśli laptop sprawia, że ​​kliknięcie lub mielenie dźwięku występuję i nadal masz obraz na ekranie, można uruchomić narzędzie dla dysku twardego „Test Drive”. Zwykle używa się „Fitness Test” dysku Hitachi. Ten test jest niezawodny i łatwy w użyciu.

PROBLEM: Bootowanie laptopa w systemie Windows występuję na chwilę, ale już po chwili, system sam wyłącza się bez powodu i ostrzeżenia. Następuje ponowne uruchomienie laptopa, ale sam problem pojawia się ponownie. SOLUCJA: Najprawdopodobniej jest to problem związany z ciepłem. Słuchaj wentylatora, sprawdź, czy działa. Ponadto może pojawić się problem z powodu wadliwego modułu pamięci, spróbuj kilka porad dotyczących poprzednich problemów.

PROBLEM: Laptop bootuje się, ale nadal nie można zobaczyć nic na ekranie, dzięki czemu można wykonać test pamięci. SOLUCJA: Zwykle używa się Memtest86 +. Przeprowadź testy pamięci, a jeśli to się nie powiedzie, wymienić wadliwy moduł.

PROBLEM: Laptop uruchamia się normalnie, ale obraz na ekranie ma jakieś dziwne linie, znaki lub inne wady SOLUCJA: Może to wskazywać na problem z ekranem LCD laptopa, kablem wideo, kartą graficzną lub płytą główną.

 

Naprawa laptopów — samodzielnie czy w serwisie?

Jak widzisz, niektóre problemy związany z potencjalnie poważnym problemem możesz rozwiązać samodzielnie, aczkolwiek jeśli nie czujesz się na siłach, nie jesteś specjalistą lub zwyczajnie boisz się, że Twoja ingerencja w funkcjonowanie podzespołów mechanicznych może być katastrofalna w skutkach, lepiej jest zanieść swój laptop do profesjonalnego serwisu, gdzie otrzymasz fachową poradę a także rozwiązane zostaną wszelkie problematyczne sytuacje. Nano Serwis — profesjonalna naprawa komputerów Wrocław może być miejscem, z którego warto skorzystać, dobrze jest mu się dokładnie przyjrzeć.

Podzespoły laptopa - naprawiać czy może kupić nowe?

Podstawowe naprawy można wykonać jednak samemu, warunkiem jest jednak odłączenie komputera od zasilania oraz delikatnie wymontowanie części, czasami za problemy może odpowiadać po prostu…kurz, który osiada się między poszczególnymi podzespołami Twojego komputera. Warto zainwestować w tubę ze sprężonym powietrzem, dzięki której oczyścisz wnętrze szybko i tanio.