Jak często czyścić pierścionek Pandora?

Firma Pandora oferuje swoim klientom na całym świecie najwyższej jakości, nowoczesną i oryginalną, ręcznie wykonaną biżuterię. Marka nakłania kobiety do tworzenia własnej spersonalizowanej kompozycji, wyrażającej osobowość właścicielki i utrwalającą najważniejsze chwile w jej życiu. Biżuteria firmy Pandora wykonana jest z wysokiej jakości materiałów takich jak: złoto, srebro, skóra i tekstylia. Doświadczenie pracowników marki gwarantuje posiadanie eleganckiej biżuterii, którą można komponować w dowolny sposób, w zależności od okazji, nastroju i stylizacji. 

Pierścionki marki Pandora 

Pierścionki marki Pandora sprawiają, że dłoń wygląda ładniej, bardziej elegancko.
Można je nosić na niemal każdym etapie życia, dobierając do każdej stylizacji, nastroju, czy nawet koloru paznokci i dodatków. W zależności od preferencji pięknie prezentować się będzie na dłoni jeden pierścionek, innym razem kilka sztuk reprezentujących różne modele. Niektóre z pań komponują zestawy dobierając oczko w pierścionku do koloru naszyjnika, kolczyków, czy bransoletki z charmsami. Pierścionki tej marki wykonane są z różnych materiałów, są po prostu gładkie, inne posiadają jeden kamień, bądź kilka mniejszych. W bogatej ofercie firmy znajdują się pierścionki srebrne, platerowane różowym złotem lub złote, klasyczne, z jednym oczkiem lub łączone, a także obrączki. Natomiast kamienie występują w najróżniejszych wielkościach i kolorach. Niektóre modele prezentują wyjątkowe wzory w postaci kwiatu, serca lub geometrycznych kształtów. Inne natomiast posiadają płaski łącznik, inne mają charakter otwarty. Szerokość i różnorodność oferty umożliwia wybór idealnie dopasowanego pierścionka do rozmiaru konkretnego palca. Nie tylko zwolenniczki niewielkiej i minimalistycznej biżuterii znajdą tu swój wymarzony model, ale również kobiety ceniące duże, błyszczące kamienie.

Zalety pierścionków Pandora

Zaletą pierścionków Pandora jest różnorodność oferty i bardzo wysokiej jakości materiały wykorzystywane do ich tworzenia. Solidność i staranność wykonania gwarantuje posiadanie produktu najwyższej jakości, który będzie zdobił dłoń właścicielki przez wiele lat, tym bardziej, że obowiązuje na każdy model gwarancja producenta wynosząca 24 miesiące. Kolejną zaletą biżuterii tej marki jest możliwość dopasowania do innych produktów Pandora. Z powodzeniem złoty pierścionek można komponować z innymi elementami biżuterii wykonanymi z tego materiału. Podobnie jest z wyrobami ze srebra, czy innych materiałów. Wystarczy wspólny element w postaci koloru kamienia lub wzoru. 

W jaki sposób niszczą się pierścionki marki Pandora?

Podczas długotrwałego użytkowania biżuterii Pandora może dojść do jej matowienia, utleniania w przypadku srebra, co powoduje ciemnienie. Są to normalnie zachodzące procesy, które wcale nie świadczą o braku troski o biżuterię. Metale szlachetne wystawione na działanie czynników zewnętrznych mogą zachowywać się w ten sposób. Wystarczy wtedy zastosować odpowiednie środki, aby przywrócić im pierwotny wygląd. 

pierścionek

Jak czyścić pierścionki Pandora i inne elementy biżuterii tej marki?

W celu przywrócenia pierścionkowi pierwotnego wyglądu można użyć zestawu do czyszczenia tego rodzaju biżuterii, który został specjalnie opracowany do pielęgnacji wszystkich produktów tej marki. Każdy pierścionek po ich zastosowaniu odzyska jasność i połysk. Wystarczy na kilka minut umieścić nie tylko pierścionek, ale również bransoletkę, naszyjnik, kolczyki lub charms w roztworze do czyszczenia, następnie po wyjęciu użyć małej szczoteczki w celu pozbycia się wszelkich zabrudzeń. Kolejnym krokiem jest wysuszenie pierścionka i wypolerowanie go białą stroną ściereczki do polerowania, a biżuteria odzyska swój pierwotny wygląd. W celu zachowania blasku należy często polerować go miękką, przeznaczoną do tego ściereczką. Srebro czyści się białą jej stroną, gdyż została nasączona delikatnym środkiem czyszczącym opracowanym specjalnie z myślą o tego rodzaju materiale. Do pielęgnacji metali platerowanych, takich jak Pandora Rose i Pandora Shine, przeznaczona jest różowa jej strona. Do czyszczenia kamieni szlachetnych używa się płynnego roztworu, w którym należy go namoczyć na dwie minuty, a następnie wypolerować. Każda z pań może bez problemu w salonie zaopatrzyć się w taki zestaw do pielęgnacji wszystkich rodzajów biżuterii tej marki. 

Jak często czyścić pierścionki Pandora?

Częstotliwość czyszczenia pierścionka Pandora zależy od intensywności jego użytkowania. Jeśli właścicielka nosi go codziennie, to czyszczenie za pomocą zestawu do pielęgnacji powinno odbywać się co dwa tygodnie. Salony Pandora oferują klientom profesjonalną usługę czyszczenia biżuterii. Warto wobec tego udać się do najbliższego salonu, w którym czynność ta zostanie wykonana. Dodatkową usługą będzie sprawdzenie przez pracowników  ustawienia kamieni.