Jak prawidłowo obsługiwać sprężarkę powietrza?

Teraz, gdy już zainwestowałeś w sprężarkę powietrza do uruchomienia wszystkich narzędzi pneumatycznych będziesz musiał nauczyć się, jak ona się zachować i działa. Ponieważ sprężarki dla tzw. złotych rączek zazwyczaj nie wymagają codziennego utrzymania, to łatwo jest o tym zapomnieć i zaniedbać ich utrzymanie. To może być kosztowne w konsekwencjach. dlatego tak ważne jest, aby mieć oko na następujących porady od naszych specjalistów.

Przeczytaj i stosuj się do instrukcji obsługi sprężarki

Nic nie spowoduje więcej kłopotów niż sprężarka powietrza obsługiwana przez właściciela, który nie czyta instrukcji obsługi. Mamy dla was kilka prostych wskazówek, które pomogą uzyskać wydajny, długi czas prac nowej sprężarki powietrza – proste rzeczy do zrobienia, o których dotąd nie myślałeś, że warto byłoby je przeczytać. Plus, jeśli nie przestrzegasz zasad z instrukcji sprężarki powietrza jest szansa, że ​​możesz utracić gwarancję. To samo w sobie powinno być dość zachętą do przeczytania poniższych porad.

APK-G_2 - sprężarka powietrza AirPress

Spuść wilgoć ze zbiorników

Zbiornik-odbiornik zbiera wilgoć z powietrza w kompresorze – zwłaszcza jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie. Większość zbiorników posiada zawór do odprowadzania wilgoci, która gromadzi się w nim do Ciebie należy to, aby upewnić się, że są one regularnie odprowadzane. Przed spuszczeniem wody należy upewnić się, by zwolnić ciśnienie powietrza ze zbiorników.

Czyste otwory wlotowe

Jeśli zmuszasz do pracy sprężarkę powietrza zbyt mocno, tracisz energię na ściskanie powietrza dolotowego. Wtedy jakość narzędzia będzie się stopniowo pogarszać. Pamiętaj, aby zachować wylot powietrza tak czysty jak to możliwe i regularnie sprawdzaj do szczegółowo, jeśli pracujesz w zapylonym lub brudnym otoczeniu.

Dokręć wszystkie elementy

Twoja sprężarka powietrza to działający, wibrujący silnik, śruby, nakrętki luzują się dość często. Pamiętaj, aby sprawdzać je okresowo i dokręcić je, jeśli znajdziesz takie, które latają luźno.

Regularnie sprawdzaj węże

Sprawdź wszystkie węże okresowo, ponieważ są one żyłami dla sprężarki powietrza. Jeśli staną się zmurszałe, pękną lub skorodują, mogą wkrótce zacząć przeciekać, a następnie umieścić nadmierne obciążenie na resztę podzespołów sprężarki. Należy je sprawdzić i wymienić, jeśli znajdziesz fragmenty popękane lub uszkodzone.

Kupuj mądrze

  • Wybierz wielkość sprężarki powietrza, który działa najskuteczniej, gdy jest ona włączona na pełnych obrotach
    • Upewnij się, że sprężarka powietrza pasuje do Twoich potrzeb, nie instaluj kompresora ponadgabarytowego, który może nawet nie dotrzeć do przewidywanego przyszłego zapotrzebowania. Zakup dodatkowej, odpowiednio dobranej sprężarki powietrza jest lepszy, gdy potrzeby wzrastają
    • Zastanów się nad skutecznymi akcesoriami do poprawi użyteczności energii w celu zminimalizowania strat energii w systemach sprężonego powietrza takich jak filtry i suszarki wysokiej wydajności, lub wybierz sprężarek o zmiennej wyjściowej mocy
    • Wybierz odpowiednią wielkość zbiorników powietrza do działania jako buforu między produkcją a popytem.
    • Przeprowadzać kalkulację kosztów lub audyt dla zasilania sprężonym powietrzem