Jak wybrać dresy ortalionowe?

Wybór dresów ortalionowych dla dziecka nie powinien być szczególnie trudny, warto jednak czasem przed wyjściem do sklepu dowiedzieć się, jakie cechy tej odzieży powinny budzić nasze największe zainteresowanie. Czy dresy ortalionowe sprawdzą się jedynie podczas lekcji w-fu? Jakie są ich inne zastosowania i zalety? Podpowiadamy!

Dlaczego warto kupić dziecku ortalionowy dres?

Ortalion to materiał łatwy w czyszczeniu i do tego lekki. To bardzo ważne cechy, dzięki którym, nawet gdy dziecko wróci mocno zabrudzone z treningu, nie będzie większego problemu z doprowadzeniem ubrania do porządku. A nie ukrywajmy tego, dużo łatwiejszym (i bardziej praktycznym) rozwiązaniem będzie zakup ubrania, które po praniu będzie wyglądać praktycznie jak nowe, niż dawać dziecku odzież z materiału trudnego w czyszczeniu, po czym karcić malucha za to, że je ubrudził. 

Ortalion jest stosunkowo tanim materiałem. Niedrogie dresy możemy kupić już za około 30-50 złotych. Możemy też postawić na wyższą półkę i kupić dziecku firmowe dresy za ponad 200 zł – pytanie tylko, czy warto? I tak, i nie. Nie, dlatego, że tańsze ortaliony w codziennych zabawach będą wystarczające. Tak, jeśli nasze dziecko zajmuje się sportem na poważnie i potrzebuje stroju, który go nie zawiedzie w kluczowej chwili. Na treningi czy rekreacyjne wyjścia na dwór warto postawić na odzież, która spełni swoją funkcję, a przy tym można pozwolić sobie na jej intensywną eksploatację.

Dres ortalionowy całkiem dobrze chroni przed chłodem i wilgocią. Dlatego nawet gdy nauczyciel wyciągnie dzieci na dwór w nie najlepszą pogodę, dziecko nie powinno być narażone na przeziębienie. Komplety ortalionowe są świetne na przejściowe pory roku, takie jak wiosna i jesień, kiedy to pogoda potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie. Oprócz samych właściwości materiału, dzieci chronią dodatkowo takie udogodnienia, jak kaptur i ściągacze w pasie, nogawkach i rękawach

Dres z ortalionu – na treningi piłkarskie i nie tylko

Dresy coraz częściej towarzyszą nam na co dzień i jest ku temu kilka powodów. Są one luźne, wygodne i wytrzymałe. Dlatego też świetnie sprawdzą się w przypadku zajęć z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu, podczas rodzinnych form aktywności czy zabaw na podwórku. Była już mowa o tym, że świetnie sprawdzają się w razie pogorszenia się pogody. Zatem, jeśli mamy w planach wycieczkę w bajeczną pogodę, nikt nie jest w stanie nam zagwarantować, że na 100% nie ulegnie ona zmianie, dlatego też lekki, ortalionowy dres, spakowany awaryjnie do torby lub plecaka nie będzie zbyt wielkim obciążeniem i nie zajmie wiele miejsca, a w razie potrzeby będzie mógł skutecznie chronić nasze maluchy

ortaliony piłkarskie dla dzieci

Kupujemy dres z ortalionu dla dziecka – na co trzeba uważać?

Im starsze mamy dziecko, tym zakup ubrania jest dla nas trudniejszy i to niekoniecznie tylko ze względu na wciąż zmieniający się rozmiar. Gust dziecka kształtuje się coraz bardziej wyraźnie, przez co zakup może okazać się mocno nietrafiony, a dzieci potrafią bardzo zawzięcie bronić swego. Dlatego też pytajmy dziecko o ulubione kolory, wzory lub o postacie z najchętniej oglądanych kreskówek – jest to jeden z lepszych sposobów, gwarantujących, że dziecko bardzo chętnie założy nowe dresy. 

Kolejnym aspektem są właściwości ortalionu samego w sobie. Omówiliśmy je już powyżej, zatem warto podkreślić jedynie aspekt dotyczący pielęgnacji materiału – ortalion w czyszczeniu jest raczej łatwy, lecz zbyt częsta pielęgnacja osłabia właściwości materiału, dlatego też kupując dres dziecku, lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na ciemne kolory, np. czarny lub granatowy. 

Ważny jest rozmiar dziecka. Zmienia się on dość szybko, zatem zakup odrobinę za dużego dresu nie powinien być problemem, lecz nie popadajmy pod tym względem w przesadę. Nie wszystko da się wyregulować ściągaczami, a zbyt opadający ze wszystkich stron dres będzie raczej niewygodny podczas zabaw i ćwiczeń. 

Ortaliony piłkarskie dla dzieci to bardzo dobry pomysł także gdy dziecko lubi po prostu aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu – co warto wspierać. Istnieje szereg innych aktywności i sytuacji, w których maluch będzie mógł korzystać z zalet, jakie ma ta tkanina. Dlatego też przemyśl kupienie dziecku przynajmniej jednego kompletu dresów, a gdy już się na to zdecydujesz, odwiedź stronę powerman.com.