Jakie farby do włosów rzeczywiście zmienią Twój kolor?

Możesz przemalować kolor włosów w domu za ułamek kosztów profesjonalnej koloryzacji w salonie. Aby osiągnąć piękny kolor włosów w domu, przeczytaj te proste wskazówki dotyczące farbowania włosów.

Nie komplikuj

Jeśli chcesz pokryć swoje szare włosy , lub przejść przez kilka odcieni – jaśniejszych lub ciemniejszych, kolorowanie włosów w domu jest dla Ciebie. Jeśli chcesz coś bardziej rzucającego się w oczy lepiej udać się do salonu. Ponadto, jeśli włosy są zniszczone lub poddane obróbce chemicznej, trzymaj się z profesjonalną obsługą, aby upewnić się, że nie wykonasz samodzielnie nadmiernej obróbki i nie uszkodzisz włosów.

Kosmetyki fryzjerskie - farba do włosów

Wybierz odcień

Włosy zostały zdominowane przez setki różnych produktów dających kolor włosów w wielu barwach. Odwiedź strony internetowe Revlon, Loreal czy Clairol, tam możesz wypełnić prosty kwestionariusz i dowiedzieć się czegoś na temat odpowiedniego dla Ciebie odcienia..

Jeśli jesteś początkująca w farbowaniu włosów lub próbujesz jakiś odcień, który jest trochę inny aniżeli zazwyczaj, wybierz rozwiązanie tymczasowe lub pół-stały kolor włosów, a nie na stałe. Tymczasowy kolor zmyje się po 6-12 użyciach szamponu, natomiast pół-stały kolor włosów będzie na Twojej głowie aż do około 20-26 myć szamponem szamponem. Stały kolor włosów może trwać od sześciu do ośmiu tygodni lub nawet dłużej.

Aby ułatwić sobie zadanie farbowania włosów, możesz zaprosić znajomego, aby pomóc dobrać kolor farby do włosów. Jednak nawet z przyjacielem, trzeba się odpowiednio zorganizować. Dodatkowo do zestawu domowego barwienia włosów, konieczne będzie także kilka akcesoriów, które ułatwią Ci pracę, a ta nie jest aż tak łatwa jak mogłoby się to wydawać.

  • Rękawiczki z tworzywa sztucznego (zwykle dostarczane z zestawem)
  • Stara koszulka pocięta
  • Wazelina
  • Wilgotna szmatka do wycierania wycieków, np. na uszach czy karku
  • Spinka do włosów
  • Szeroki grzebień z dużymi zębami
  • Stare ręczniki
  • Duża agrafka

Umieść farbę koszuli i przymocuj ręcznik wokół szyi z agrafką przed rozpoczęciem całego procesu malowania włosów. Instrukcje mówią o tym, iż należy przetestować kilka kosmyków włosów najpierw, ale wiele kobiet pomija ten krok. Jeśli nie używałaś tego konkretnego koloru włosów wcześniej, powinno się wykonać test, aby upewnić się, czy na pewno chcesz właśnie taki odcień. Nie myj włosów na dzień przed zmianą koloru. Większość ekspertów sugeruje oczekiwanie 24 do 48 godzin po umyciu włosy przed nałożeniem nowego koloru dla Twoich włosów. Świeżo umyte włosy nie mają olejów potrzebnych do wchłonięcia koloru. Mieszaj kolor według kierunków wskazówek zegara. Użyj grzebienia, aby oddzielić suche włosy na cztery główne sekcje. Rozpocznij poprzez mniejszą podsekcję z jednej z sekcji, stosuj kolory włosów z butelki. Nie wykonuj zbyt dużych podziałów fryzury – lepiej jest upewnić się, że kolor jest dokładnie rozprowadzony na włosach. Zacznij do dołu włosów, pokrywając je farbą na zewnątrz, układając włosy na czubku głowy. Możesz używać spinki do włosów aby przypiąć włosy do góry.

♦♦♦

Postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji farby do włosów, czekaj 25-45 minut na to aż kolor rzeczywiście się wchłonie. Jeśli masz dużo siwych włosów, to najlepiej poczekać nawet dłużej. Po tym gdy kolor wsiąknie, spłucz włosy chłodną wodą. Szukaj dobrej farby do włosów: odwiedź sklep Lookwell aby znaleźć coś dla siebie! http://www.vitalitys.eu/pl/37-farby-do-wlosow

Zerknij także tutaj.