Kupowanie prezentu na rocznicę ślubu

Wydarzenie ślubne

Zaproszenia ślubne, to bardzo ważny element całego wydarzenia. Przede wszystkim mają za zadanie poinformować wszystkich zaproszonych gości kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość oraz przyjęcie weselne. Może się w nich znaleźć także na przykład informacja czy należy kupować kwiaty dla pary młodej, czy też pieniądze na nie przeznaczone wpłacić na jakiś inny konkretny cel – najczęściej do przygotowanej specjalnie pod kościołem skarbonki.

Niezwykle ważna jest też estetyczna strona zaproszeń na ślub. Jest to jeden z elementów ślubnych planów, który wymaga przemyślenia i starannego wyboru, podobnie jak wystrój kościoła i sali weselnej, rodzaj muzyki na przyjęciu, menu itd. Wszystkie te rzeczy mają złożyć się na wyjątkową i niezapomnianą całość. Zazwyczaj zanim przyszli nowożeńcy zdecydują się na ostateczna wersję zaproszenia spędzają wiele godzin na znalezieniu odpowiedniej jego formy oraz ułożeniu tekstu. Przeróżne wzory zaproszeń ślubnych można znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednie hasło i można przeglądać, przeglądać, przeglądać… Oczywiście im ładniejsze i bardziej skomplikowane zaproszenie, tym wyższa cena. Natomiast można wybrać jakiś oryginalny wzór i zapytać o możliwość jego wykonania w drukarni. Jeżeli cena okaże się bardziej korzystna warto na miejscu wydrukować wszystkie zaproszenia. Natomiast jeżeli komuś zależy na czasie i wygodzie, całość usługi można zrealizować drogą internetowo-mailową. Wystarczy wybrać rodzaj zaproszenia i czcionkę, a następnie przesłać informację co dokładnie powinno znaleźć się w treści zaproszenia, w jakim układzie oraz ile sztuk zaproszeń jest potrzebnych. Ponieważ przed ślubem i weselem zawsze jest mnóstwo spraw do załatwienia, możliwość zamówienia zaproszeń przez Internet to duże ułatwienie.  Natomiast imiona i nazwiska gości oraz adresy na kopertach najlepiej wpisać ręcznie. W ten sposób zaproszenie nabierze bardziej osobistego charakteru i każdy z zaproszonych gości będzie miał poczucie, że młodzi myśleli o nim wypisując zaproszenie na swoją uroczystość.

Jakie zaproszenie na ślub wybrać?

Zaproszenie może dotyczyć ślubu i wesela, albo samego ślubu. Informacja ta jest o tyle ważna dla gości, że zazwyczaj przy zaproszeniu jedynie na ślub wystarczy kupienie jakiegoś symbolicznego upominku ślubnego. Istnieją także powiadomienia o ślubie. Są one wysyłane do osób, których w ogóle na ślub się nie zaprasza, ale z pewnych przyczyn narzeczeni chcą ich poinformować, że zamierza się pobrać.

Rocznica śluba
Od pewnego czasu coraz bardziej popularne staje się tworzenie listy prezentów ślubnych. Dzisiaj prawie każda osoba, która zostaje zaproszona na ślub zapyta czy istnieje taki spis. Natomiast narzeczeni wręczając zaproszenie ślubne, często od razu podsuwają sporządzoną wcześniej listę, która zawiera ich wymarzone prezenty. Czasami informują po prostu, że znajduje się ona w takim a takim sklepie. Wówczas można wykupywać z niego kolejne rzeczy, a ekspedientka będzie je skreślać z listy. Przekazywaniem spisu prezentów kolejnym zaproszonym gościom zajmują się też często świadkowie. Pilnują, aby dotarł do każdego i żeby żaden prezent się nie powtórzył.

Co wręczyć sobie nawzajem?

Od razu widać, że taki spis prezentów pozwala uniknąć problemu powtarzających się podarunków. Para młoda nie musi martwić się, że dostanie pięć czajników elektrycznych i ani jednego żelazka. Nie ma natomiast pewności czy model i kolor wybrany przez gości weselnych będzie odpowiadał nowożeńcom. Chyba, że lista zostanie faktycznie umieszczona w wybranym sklepie.

Innym rozwiązaniem jest dokładne opisanie jakiego rodzaju robot kuchenny marzy się pannie młodej. Nie da się jednak ukryć, że takie podejście do wręczania ślubnych prezentów pozbawia je całkowicie jakiejkolwiek spontaniczności i elementu zaskoczenia. Rozpakowywanie podarunków nie przynosi wtedy dreszczyku emocji. Wszystko jest z góry ustalone i dopowiedziane. Jest to jednak bardzo praktyczne podejście i niektórym parom właśnie dlatego odpowiada. Nie ma tu miejsca na ciekawe pomysły na upominki ani na ślubne podarunki niespodzianki. Nie każdemu jednak na nich zależy. Poza tym właściwie można powiedzieć, że dawanie pieniędzy, które jest od dawana i bardzo często praktykowane, jest równie bezosobowe i mało spontaniczne. Najważniejsze żeby przyszli nowożeńcy mieli podobne podejście, bo to jaki ktoś ma stosunek do listy prezentów może poniekąd odzwierciedlać jego podejście do życia. Jeśli oboje młodzi zgodnie chcą albo nie chcą robić listy ślubnych upominków to dobry znak. Jeśli natomiast chodzi o takie daty jak rocznica ślubu, młoda wciąż para powinna wręczyć sobie jakiś prezent.

Dla wielu gości lista prezentów jest znacznym ułatwieniem. Nie każdy lubi i potrafi wymyślać samodzielnie ciekawe prezenty, które miałyby być odpowiednie dla danej pary. Natomiast pewien problem może stwarzać zbyt duże uszczegółowienie spisu prezentów. Bywa, że państwo młodzi życzą sobie konkretny model wierzy, a akurat nie można go nigdzie znaleźć.