Lakier do włosów – z czego mogę wybierać?

Każda kobieta ma swojego ulubionego fryzjera. Kiedy uda nam się znaleźć dobry salon fryzjerski i fryzjera, który realizuje nasze marzenia, zazwyczaj pozostajemy takiemu miejscu wierne nawet na kilka dobrych lat. Nie jest to bowiem regułą, że z salonu fryzjerskiego wychodzi się zadowoloną i uśmiechniętą. Zdarzają się przypadki, że po wyjściu z niektórych miejsc mamy wręcz ochotę zalać się łzami.

Włosy w dobrym stanie

W większości efekt końcowy i to, czy docenimy dany punkt, zależy przede wszystkim od samego mistrza fryzjerstwa. Każdy z nich stosuje inne techniki uczył się w innym miejscu. Bywają oczywiście fachowcy, którzy dokształcają się przez całe życie i dzięki temu ich kariera cały czas idzie do przodu, jednakże najczęściej fryzjerzy po otwarciu swojego salonu po prostu osiadają na laurach. Najgorzej, jeżeli trafi się do stażysty, czy ucznia, który dopiero uczy się nowego fachu. Takie osoby mogą bowiem wyrządzić dużo krzywdy naszym włosom, jeżeli nie będą z nimi należycie postępowały.

Poza kwestią samego fryzjera, pozostaje również bardzo ważny temat, jakim są właściwie dobrane do konkretnych włosów. Najgorzej bywa, jeżeli dany salon fryzjerski stosuje do wszystkich rodzajów włosów tych samych kosmetyków, które również sprzedaje. Nie ma bowiem możliwości, aby wszystkim rodzajom służył ten sam szampon, odżywka, lub też lakier do włosów. Dobre lakiery możecie znaleźć tutaj: http://www.vitalitys.eu/pl/57-lakier-do-wlosow.

lakier do włosów

Jedne włosy mogą wymagać intensywnego nawilżenia, podczas gdy inne mocno się przetłuszczają i należało by je przesuszyć. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej odżywki do włosów. Źle dopasowana może bowiem sprawić, że włosy będą bardzo ciężki i w ogóle nie będą chciały się układać. Wiele fryzjerów lekceważy ten temat i klienci dziwią się, dlaczego włosy ich są ciężkie i zupełnie inne od tych, które miewają na co dzień. Większość profesjonalnych salonów fryzjerskich korzysta zazwyczaj z kosmetyków jednej marki, która również firmuje cały salon. Jest to oczywiście korzystne z różnych przyczyn, w szczególności z powodów finansowych. Firma docenia profesjonalistów, którzy pragną korzystać z ich specyfików i przy tym reklamują je, wieszając na ścianach odpowiednie plakaty. Niezwykle często można również zakupić w salonach firmowych kosmetyki przeznaczone do profesjonalnego użytku i to jeszcze w obniżonej cenie. Klientki doceniają takie sytuacje, ponieważ wydaje im się, ze traktowane są w specjalny sposób i mają dostęp do towarów ekskluzywnych. Warto również zauważyć, że kosmetyki profesjonalne, które stosowane są w salonach, są dużo bardziej skoncentrowane od tych, które widujemy na półkach w drogeriach. Dzięki czemu lakiery do włosów i pianki oraz żele i pasty są dużo mocniejsze i trwalsze. Można więc układać ciekawe i odważne fryzury.

Zdrowe włosy dzięki najlepszym kosmetykom

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku szamponów i odżywek do włosów. Dzięki nim włosy stają się bardziej błyszczące i mocniejsze. Wydają się nam po prostu zdrowsze. Wiele klientek decyduje się na zakup taki produktów, pomimo ich dużo wyższych cen, niż tych które oferowane są w zwykłych sklepach. Wolą zapłacić więcej, ale dzięki temu mogą mieć pewność wyglądu i zdrowia swoich włosów.