Najlepsze materiały do zabezpieczenia transportowanych przesyłek

Zabezpieczenie palety przed transportem jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, co się na niej znajduje. Chcąc podtrzymać dobrą reputację firmy, musimy zadbać o bezpieczeństwo wysyłanego towaru. Klienci oczekują usług najwyższej, jakości, konkurencja jest spora. Jeśli nie będą zadowoleni z naszych usług, przeniosą się gdzie indziej. Aby towar dotarł do klienta w nienaruszonym stanie musi być chroniony najlepszymi dostępnymi materiałami. Folia do palet jest właśnie takim materiałem.

Ważne właściwości

Folia do palet czy znana pod inną nazwą, folia stretch to najbardziej znany materiał do pakowania towarów. Powstała w 1908 roku, czyli już dość dawno temu. Otrzymuje się ją z polietyleny o niedużej wadze i grubości. Charakteryzuje się bardzo przydatnymi cechami, niezbędnymi podczas zabezpieczania palety. Pierwsza z nich to wytrzymałość. Kilkukrotne owinięcie palety folią nie dopuści do powstania jakichkolwiek uszkodzeń cennego towaru. Zabezpieczy też przed warunkami atmosferycznymi. Świetnie izoluje od wilgoci, deszcze czy śnieg nie będą, więc zagrożeniem. Duża rozciągliwość pomaga przy stabilizacji transportowanego ładunku. Można owinąć nią przedmiot o dowolnym kształcie znajdujący się na palecie. Nie musimy używać żadnych dodatkowych klejów, folia do palet sama idealnie przylega.

Różne rodzaje

Mamy dostępne różne rodzaje folii. Zacząć można od kolorów, które mają znaczenie. Najczęściej używana jest folia transparentna, inaczej mówiąc przezroczysta. Daje nam możliwość sprawdzenia, w jakim stanie jest transportowany towar. Natomiast folia kolorowa ma inną cenną zaletę.  Wykorzystanie jej do opakowania palety sprawia, że towar staje się anonimowy. Nikt nie będzie w stanie zajrzeć, co kryje się pod folią. Zmniejszy to tym samym ryzyko kradzieży.

Dzielimy też folię według innych kategorii. Jedna z nich to folia maszynowa, przeznaczona do maszyn pakujących. Ułatwiają zabezpieczenie dużych ładunków. Jest też wersja do użytku ręcznego. Możemy spotkać się z folią do palet Jumbo. Ten rodzaj skierowany jest do podzielenia na mniejsze części.

Jeszcze jedna wersja to folia pre-stretch. Jest ona już wstępnie rozciągnięta. Ułatwia to pracę i zabezpieczenie przed przemieszczaniem się towarów na palecie.

Zadbaj o zadowolenie klienta

folia do paletWłaściwe obchodzenie się z wysyłanym towarem przełoży się na zadowolenie klienta. Gdy odbiorca będzie zadowolony będzie nadal z nami współpracował. By tak się stało musimy zabezpieczać towary najlepszymi dostępnymi materiałami. Folia do palet spełnia te warunki idealnie. Jest wytrzymała i rozciągliwa. Izoluje od zabrudzeń i wilgoci. Nadaje się do opakowywania towarów o każdej wielkości i wadze. Doskonale przylega do powierzchni. Kolorowa wersja zmniejsza ryzyko kradzieży. Jej liczne zalety dostępne są w niskiej cenie. Produkt idealny do każdego magazynu, sprawdź ofertę sklepu – najlepsze folie w atrakcyjnych cenach.