Nowoczesna ceremonia ślubna – TOP 5 pomysłów

Ślub i wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, dlatego młoda para pragnie, aby było wyjątkowo, oryginalnie i na miarę ich wyobrażeń. Od dobrej organizacji, wyboru zaproszeń, miejsca ceremonii, ubioru druhen, po obrączki ślubne i styl wesela zależy powodzenie wydarzenia.

Jak wygląda nowoczesne wesele?

W modzie weselnej zmienia się bardzo dużo. Tradycyjne podejście do przyjęcia, nawiązujące bardzo mocno do tradycji i ludowej obrzędowości odchodzi do lamusa. Młodzi ludzie zaskakują nowymi rozwiązaniami, które nie zawsze cieszą zwolenników tradycji. Pierwszą podstawową zmianą jest odejście od pomieszczenia, jakie najczęściej było miejscem przyjęcia weselnego. Już nie tylko restauracja, czy świetlica jest najczęstszym wyborem młodej pary, ale na przykład namiot rozstawiony w plenerze, wiejskie gospodarstwo, stara stodoła, ogród, czy profesjonalna sala balowa lub dom weselny dla zwolenników eleganckiego wesela na bogato. Młodzi ludzie coraz częściej organizują przyjęcia dla najbliższych z myślą o tym, by zaoszczędzone pieniądze wydać na egzotyczną podróż poślubną. Inni z kolei decydują się na  uroczyste przyjęcie dla rodziny, a osobno na zabawę dla przyjaciół i znajomych.

Nietypowe miejsce ślubu i wesela

Coraz więcej młodych par poszukuje alternatywnego miejsca na tradycyjnie rozumiane wesele, które w naszej polskiej obyczajowości kojarzy się z przyjęciem mocno zakrapianym alkoholem, przy suto zastawionym stole. W celu oddalenia się nieco od tradycji młodzi ludzie decydują się na ślub w plenerze. Może nim być park, las, ogród, plaża lub bardziej oryginalne lokalizacje takie jak na przykład stary dworek lub pałacyk, budowle industrialne w rodzaju starych zabudowań fabrycznych lub folwarków. Najważniejsze by była to oryginalna i piękna przestrzeń na łonie natury po to, by goście poczuli się wyjątkowo, a jednocześnie naturalnie.

Ciekawe zaproszenia ślubne

W obszarze zaproszeń ślubnych również pojawiają się oryginalne rozwiązania, które mówią gościom, jak będzie wyglądała uroczystość weselna. Młodzi ludzie szukają indywidualnych rozwiązań i pomysłów na niepowtarzalne i spersonalizowane zaproszenia. Jednym z nich są własnoręcznie wykonane przez młodą parę, które można traktować jako formę przedstawienia motywu przewodniego wesela. Do ich wykonania można wykorzystać wstążki, motywy roślinne, które wpisują się w najnowsze trendy, a nawet złocenia. Niezwykle eleganckim sposobem ich zdobienia są pieczęcie lakowe z oryginalnym wzorem, które warto wcześniej zamówić. Osoby uzdolnione artystycznie mają tu ogromne pole do działania. Najważniejsze, aby powstały niepowtarzalne i oryginalne zaproszenia, którymi zachwycą się goście.

Druhny na wesele

Najważniejszymi osobami towarzyszącymi pannie młodej w dniu ślubu są druhny. Zgodnie z trendami, jakie docierają do Polski z zachodu, państwo młodzi decydują się na wybranie większej ilości druhen, a także drużbów, których zadaniem jest wspieranie nowożeńców podczas ceremonii zaślubin, a potem w trakcie wesela. Druhny są zazwyczaj najbliższymi przyjaciółkami panny młodej, które zazwyczaj ze względu na swój strój są od razu widoczne. Zwykle towarzyszą pannie młodej podczas ślubu i wesela i nieustannie znajdują się w jej otoczeniu, aby służyć wsparciem i pomocą. Druhny mają nie tylko obowiązki, ale także wiele przyjemności i są natychmiast rozpoznawalne ze względu na kreacje w tym samym kolorze, identyczne wianki we włosach. To niezwykle uroczy widok na każdym przyjęciu i robi duże wrażenie na gościach.

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne są niezwykle istotnym atrybutem młodej pary. Bez nich ceremonia zaślubin i założenia na palce symbolu miłości i wierności nie ma racji bytu. Rynek oferuje obrączki ślubne wykonane w różnych stylach, od minimalistycznych modeli bez ornamentów po wymyślne z brylantami, cyrkoniami i wielokolorowymi zdobieniami, a także soczewkowe oraz tradycyjne płaskie o dowolnej szerokości i masie. Sklepy internetowe z biżuterią oferują zamówienie obrączek z dowolnym grawerem, który zostanie wykonany zgodnie z życzeniem klienta. Para młoda powinna wcześniej dobrze przemyśleć kwestię wyboru obrączek, ponieważ są one wyjątkowym symbolem, który po wielu latach przypomina o dniu ślubu i złożeniu przysięgi małżeńskiej. Warto wobec tego wybrać model uniwersalny, który nie wyjdzie z mody przez wiele lat, a jednocześnie spersonalizowany i dopasowanych do młodej pary. Poza tym obrączki powinny być wytrzymałe i nienagannie prezentować się na dłoni. Tym bardziej, że te solidnie wykonane ze szlachetnych kruszców przez profesjonalistów nie muszą być wcale drogie. Oferta jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie, od typowych obrączek po nietuzinkowe artystyczne modele.