Obozy dla podszlifowania języka

Jeśli mamy dzieci, to na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że czas szybko leci i za niedługo to naszym pociechom przyjdzie stanąć na rynku pracy i uporać się z przeszkodami na nim istniejącymi. Nie da się ukryć, że współcześni pracodawcy mają coraz większe wymagania, a znajomość języków obcych jest dziś czymś po pierwsze przydatnym, a po drugie wręcz koniecznym. Firmy istniejące w Polsce łączą się lub współpracują z tymi zagranicznymi z wszystkich kontynentów, dlatego tak pilnie poszukiwani są eksperci z zakresu egzotycznych i mało znanych filologii. Trzeba się trochę natrudzić, by zostać mistrzem mowy w jakimś języku, ale na pewno warto to zrobić. Wakacje są zaś okresem, w którym nasze dzieci często siedzą przed komputerami, nic nie robią i zwyczajnie marnują swój czas. Oczywiście nie trzeba wpędzać je szaloną gonitwę za czymkolwiek, jednak obóz językowy dla dzieci i młodzieży to świetna alternatywa na spędzenie tygodnia lub dwóch podczas corocznych wakacji w dobrym towarzystwie.

Przyjemne z pożytecznym

Jako rodzice mamy za zadanie uświadomić dzieciom, że nauka jest czymś fascynującym, a wręcz elitarnym, bowiem, mimo że w naszym kraju wielu ludzi studiuje, to mało mamy prawdziwych fachowców. Wizja powstająca w głowie dziecka, mówiąca o tym, że wiele ono potrafi i może cieszyć się życiem, na pewno wzmocni jego chęć do podejmowania trudu nauki. Na pewno warto zrobić krok w stronę doskonalenia lub poznawania od podstaw języka obcego. Być może nasze dziecko, które z zamiłowaniem ogląda japońskie komiksy, zechce nauczyć się języka swoich ulubieńców z telewizji? Musimy pytać dzieci o to, co lubią, co je interesuje i w ten sposób rozwijać ich potencjał. Obóz językowy Active Camp dla dzieci i młodzieży to okazja, którą warto wykorzystać, aby wzmocnić dobre, lingwistyczne zdolności naszych pociech.

Porozmawiajmy z podopiecznymi o wakacjach, zaproponujmy im obóz językowy dla dzieci i młodzieży i sprawdźmy, jak zareagują. Jeśli będzie to ociąganie się to znak, że być może nie warto zmuszać naszej latorośli do wyjazdu, bowiem mogłoby to skończyć się zniechęceniem. Na szczęście większość z młodych ludzi powinna ucieszyć się na samą myśl o poznaniu nowych ludzi, nowego miejsca i nowego języka. Wiadome bowiem jest, że dzieciaki lubią z reguły podróżować i mają otwarte na nowe doświadczenia głowy. Umożliwmy im uczestnictwo w obozie choć raz i przekonajmy się o jego wartości.