Obsługa BHP w firmie

Wypadki przy pracy to niestety codzienność. Co ciekawe wypadki takie nie zdarzają się tylko i wyłącznie w wielkich krajach produkcyjnych ale są także częste nawet w biurze. Pozornie bezpieczne gabinety i przestrzenie open space również generują pewne ryzyko. Pozornie bezpieczne miejsca nie są takie jeśli spojrzymy na statystyki ubezpieczycieli. Dlatego kwestie związane z postępowaniem powypadkowym należy przemyśleć z należytą uwagą i nie ograniczać się tylko i wyłącznie do podstawowych szkoleń bhp.

Szkolenia i usługi BHP w służbie bezpieczeństwa

Pracodawcy kiedy spotykają się z wypadkami na terenie swojego zakładu pracy często ulegają panice. Boją się grożących konsekwencji i mają wątpliwości co do winy ze strony ich zakładu. Niestety obawy mają swoje odzwierciedlenie w statystykach ponieważ wiele z wypadków można by uniknąć i to bardzo małym nakładem sił. Niedopilnowanie pewnych procedur i nie przestrzeganie zasad BHP może przyczynić się do wzrostu ryzyka a tym samym spowodowania wypadków w miejscu pracy.

Co zatem zrobić kiedy zdarzy się już nam wpadka i pracownik za którego bezpieczeństwo odpowiadamy uległ wypadkowi? Nie zależnie od naszej winy musimy podjąć działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy i oczywiście niezwłocznie musimy zapewnić pomoc poszkodowanego. Jeśli jest to tylko niegroźne otarcie czy lekkie skręcenie to nie ma powodów do obaw – sprawa najprawdopodobniej rozejdzie się po kościach. Gorzej jeśli dopuściliśmy się jakiegoś rażącego zaniedbania, które w sposób bezpośredni lub pośredni wpłynęło na przebieg wypadku. Ale nawet wtedy nie ma co wpadać w panikę gdyż nie pomoże nam to w dokonywaniu racjonalnych wyborów. Nie bez powodu naszym najważniejszym doradcą powinna być chłodna głowa.

multikontrakt

Jeśli już dojdzie do nieoczekiwanego zdarzenia to nie myślmy tylko o tym aby chronić własną skórę. Najważniejsze powinno być zdrowie pracownika i to na tym powinniśmy koncentrować swoje działania. Jednak pamiętajmy że z tym całym kłopotem nie jesteśmy sami – w końcu są firmy, które chętnie udzielą nam wsparcia i będą służyć radą w zakresie ochrony naszych interesów. Z tego względu firma multiKontrakt Wrocław to dobra alternatywa dla naszego biznesu. W szczególności jeśli myślimy o braniu na poważnie wszystkich przepisów BHP. Jednak pamiętajmy że lepiej jest zapobiegać niż uchylać się przed konsekwencjami i lepiej zadbać o odpowiednie przeszkolenie pracowników w zakresie reguł bezpieczeństwa i higieny pracy a także właściwie stosowanie się do litery prawa w naszym zakładzie pracy.