Oryginalny pomysł na prezent w słoiku

Słoiki szklane są w rękach osoby kreatywnej narzędziem, o jakim wielu się nawet nie śniło!

Nie służą one przecież tylko temu, by robić w nich przetwory lub wyrzucać je do śmieci po zużyciu. Wystarczy jedynie odrobina inwencji, by z prostego naczynia zrobić prezent, o jakim bliska osoba nie zapomni już nigdy.

Jak pomysłowo wykorzystać słoiki?

Jeśli produkcji przetworów i ich samych masz aż nadto, nie musisz chować nadprogramowych słoików do szafki. Zostaw słoje duże i nieuszkodzone, a przede wszystkim dokładnie umyte i wyparzone. Kiedy już to zrobisz, zastanów się, jakie zastosowanie słoika w nietypowy sposób pragniesz zastosować w praktyce.

  • Przybornik na drobiazgi – może się on sprawdzić zarówno w kuchni, jak i w łazience lub na szkolnym biurku. Pomoże Ci również rozwiązać problem ginących drobiazgów w home office.
  • Świeczniki! U góry zawiąż dekoracyjną wstążkę, na dno włóż świeczkę i ciesz się romantycznym nastrojem każdego wieczoru!
  • Skarbonka. Jeśli do tej pory nie wiesz, jak zaoszczędzić 10 tys. na wakacje, zrób sobie skarbonkę. Wrzuć 2 zł jednego dnia, 5 zł drugiego, a za kilka miesięcy pędź do biura podróży i kupuj wymarzony urlop.
  • Dekoracja. Schodząc nieco na ziemię, możesz puste słoje wykorzystać jako miłą dla oka dekorację. Tutaj tematyka jest dowolna, ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

A może by tak zrobić prezent?

Jeśli zbliża się do Ciebie wielkimi krokami świąteczny dzień w gronie Twojej rodziny lub przyjaciół, przygotuj się zawczasu i obmyśl prezent ze słoikiem w roli głównej.

Urocze podziękowania

Jeśli zbliżają się urodziny Twojej mamy, przyjaciółki lub Twojej drugiej połówki, możesz w miły sposób podziękować jej za przeżyte dotychczas chwile. Naszykuj drobiazgi do dekoracji, zaprojektuj małe, ozdobne karteczki i wrzuć je do słoja. Niezapomniane chwile pełne wzruszeń gwarantowane.

Ślubne podarunki dla gości

Praktykowanym zwyczajem jest podziękowanie gościom weselnym za przybycie poprzez wręczenie im drobnego podarunku. Może nim być na przykład prezent zapakowany właśnie w słoik. Ciekawym rozwiązaniem jest zapakowanie w stylu rustykalnym kilku malutkich słoiczków miodu z imionami Młodej Pary i datą ślubu na etykiecie.

Słodki drobiazg… w słoiku

Kto powiedział, że z prezentem trzeba czekać na szczególną okazję? Okazją może być dzień, w którym wypróbujesz rewelacyjny przepis babci na ciasteczka. Przygotuj ich nieco więcej i podaruj je wybranej osobie! Nie zapomnij tylko ładnie zapakować…

Zamiast ciasteczek możesz wykazać się inwencją twórczą, idącą znacznie dalej. Kup (albo jeszcze lepiej: zrób) kilka smakołyków i zaprojektuj im tematyczne etykietki. Możesz stworzyć zestaw młodego survivalowca, ślubny pakiet słodyczy, pożywne, dietetyczne przekąski dla sportowca… Wszystko tutaj zależy już tylko od Ciebie.

Skąd warto brać słoiki?

Nadmiar słoików można określić mianem “bolączki” niemal każdego gospodarstwa domowego. Czasem jednak może się okazać, że żaden ze słoików nie spełnia norm, niezbędnych do stworzenia takiego prezentu, jaki stworzyć właśnie pragniesz. Słoiki mogą być za duże, za małe, lub swoim wyglądem definitywnie nie nadawać się już na prezent.

Warto wówczas skorzystać z miejsc takich jak hurtownie słojów dużych szklanych np. Polpak. Dostępność słoików szklanych o najróżniejszej pojemności pozwoli Ci wybrać tę, której najbardziej potrzebujesz do zapakowania podarunku. Ceny zależą od wielkości zakupów.

słoje szklane

Nieszablonowe pomysły na słoiki – dlaczego warto?

Nie od dzisiaj wiemy, że kreatywne zabawy przedmiotami, jakie mamy pod ręką to nie tylko doskonały pomysł na stworzenie nowego, pięknego drobiazgu do domu, wpisujący się w ideę recyklingu. Jest to też doskonały sposób na zrelaksowanie się i zaoszczędzenie kilku, a może nawet kilkudziesięciu złotych na podarunku lub zakupie czegoś dla siebie. Jeśli zatem lubisz się czasem trochę pobawić, wykorzystaj puste słoiki.