Pop up store – co to takiego?

Pop up store możemy określić mianem przenośnych lokali, które pojawiają się od czasu do czasu w najbardziej zaludnionych miejscach. Celem pop up store jest wypromowanie danej marki lub jej produktów.

Cechą charakterystyczną dla tego typu lokali jest przede wszystkim krótki czas istnienia. Pop up store rozstawiane są w wielu miejscach naraz, po to by zwiększyć liczbę potencjalnych klientów. Lokale te utrzymują się od paru dni do paru miesięcy.

Krótki czas wystawienia lokalu służy nie tylko wypromowaniu produktów. W czasie wystawienia lokalu ludzie zakupują róże produkty z danego stoiska. Pop up store to sklepy, które rozkładane są z różnych okazji i w różnych miejscach. Często są to targi żywności zagranicznej, promocja nowej kolekcji luksusowej marki odzieży i obuwia, czy wystawa ręcznie robionych ozdób. Dodatkowo, pop up store charakteryzuje się niskimi cenami.

Sprzedaż w takim lokalu odbywa się na ogromną skalę, dlatego właściciel wiele zyskuje na wypromowani swoich produktów, zwłaszcza jeśli pop up store rozłożony jest na 3 miesiące. Niskie ceny produktów zachęcają nie tylko do dokonania zakupu w tego typu sklepie, ale i skorzystania z oferty sklepu stacjonarnego i internetowego.

Gdzie mamy szansę spotkać tego typu lokale?

Przede wszystkim, wydarzenia takie jak promocja marki i produktów, odbywa się w większych miastach. Zaludnione miejsca, które przyciągają ludzi, są najlepszą opcją na wystawienie lokalu typu pop up store. Rynek miasta, galerie handlowe czy miejsca znajdujące się obok atrakcji miasta – w takich miejscach najczęściej możemy spodziewać się rozłożenia lokalu.

Specyfika pop up store przyciąga wiele osób, zwłaszcza fanów i stałych klientów marki. Ten innowacyjny sposób na pozyskanie większego zainteresowania swoim produktem jest coraz bardziej popularny na cały świecie. Lokal pop up store może przyczynić się również do zyskania większej ilości klientów. Warto wspomnieć, że tego typu lokale rozkładane są dość często. Wiele firm – nowych czy z tradycją – promuje w ten sposób markę lub nowe elementy.

Klienci i interesanci

Wielu z nas zapewne nie raz korzystało z obecności lokalu pop up store. Dzięki tej innowacyjnej metodzie zdobywania klientów, możemy wiele zyskać. Przede wszystkim, ceny produktów w pop up store są o wiele niższe, nić w tradycyjnym lub internetowym sklepie. Dodatkowo, właściciele firm zdobywają dzięki temu rzeszę nowych klientów. Jest to bowiem główna idea pop up store. Atrakcyjne i nowe, oryginalne towary zyskują nowych nabywców, a sam pop up store rzuca się w oczy. Zainteresowani towarem zapewne będą korzystać z usług i towarów danej firmy poprzez zaznajomienie się z jej produktami. Pop up store to wydarzenie odbywające się cyklicznie. Warto więc uważnie śledzić stronę internetową firmy i dowiadywać się gdzie i kiedy odbędzie się kolejny pop up store.