Prezent dla męża – czy biżuteria to dobry pomysł?

Mówi się, że biżuteria jest najlepszym prezentem dla każdej kobiety, ale coraz częściej zaczyna być nim również dla wielu mężczyzn.

W Ekokarat wiemy, że oni również lubią nosić bransoletki, spinki do mankietów lub wisiorki zaprojektowane specjalnie dla mężczyzn. Kupując Twojemu mężowi wyjątkową biżuterię dla mężczyzn, podarujesz mu wyjątkowy, trwały i niebagatelny prezent, który zawsze będzie mu towarzyszył i dzięki któremu będzie czuł się zawsze tym najważniejszym, jedynym i wyjątkowym.

Biżuterię męską można określić jako minimalistyczną i stonowaną, z minimalną ilością ozdób. Kryształy i kamienie były kiedyś nieobecne w męskiej biżuterii, jednak dzięki najnowszym trendom, możemy obecnie spotkać męską biżuterię z tego typu elementami. W tej bardziej ekskluzywnej biżuterii możemy natknąć się nawet na diamenty.

Kluczem do tego, aby mężczyzna polubił nosić biżuterię jest to, aby była on wygodna, pomimo swojego designu. Jeśli więc myślisz o zrobieniu swojemu mężczyźnie prezentu, warto pomyśleć o czymś wygodnym i praktycznym element, który będzie można nosić niemalże na każdą okazję i który łatwo się zakłada: a więc komfort ponad design.

Bransoletki dla mężczyzn

Bransoletki dla mężczyzn są coraz częściej pożądanym elementem męskiej garderoby, a ich główną zaletą jest to, że tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Ten rodzaj biżuterii ma tę dodatkową wartość, że można ją spersonalizować poprzez wygrawerowanie wiadomości, imion, inicjałów lub dat, które zapamiętamy na całe życie.

Jeśli chcesz podarować swojemu mężczyźnie bardziej casualową bransoletkę, pomyśl o marce Pandora i o kolekcji Star Wars lub Harry Potter. Dla fanów tego rodzaju kina może to być prawdziwa gratka.

Zegarki dla mężczyzn

Te elementy biżuterii są jednym z najważniejszych akcesoriów mody zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. To doskonały prezent dla męża. Zegarki, oprócz swojej podstawowej funkcji pokazywania czasu, są przecież odzwierciedleniem stylu życia noszącej je osoby.

Przed zakupem zegarka dla naszego mężczyzny powinniśmy zwrócić uwagę na szereg bardzo ważnych czynników, takich jak garderoba, którą będzie nosił z zegarkiem, materiały i wykończenia, wielkość egzemplarza oraz trwałość i konserwacja.

Jeśli jednak chcemy, aby prezent był czymś bardziej wyjątkowym i oryginalnym, możemy sięgnąć po elegancję zegarka kieszonkowego, klasycznego elementu biżuterii, który nigdy nie wyjdzie z mody. Wybierając zegarek, warto także zastanowić się nad mechanizmem oraz gadżetami, które dostaniemy wraz z tarczą. Wybór jest po prostu nieskończony.

Zegarki, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością to smartwatche. Są to zegarki na rękę o wielu funkcjach, które wykraczają poza te konwencjonalne. Obecne modele są w stanie uzyskać dostęp do Internetu, wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, wysyłać i odbierać wiadomości e-mail i SMS, otrzymywać powiadomienia ze smartfona, a nawet sprawdzać sieci społecznościowe. Niektóre z nich są smart, chociaż na pierwszy rzut oka nie wyglądają na zegarki inteligentne.

Łańcuszki dla mężczyzn

Męskie łańcuszki są zazwyczaj bardzo proste w swoim designie, prostsze nawet niż bransoletki czy jakakolwiek inna biżuteria. Podstawowym łańcuszkiem męskim jest typowy srebrny lub stalowy łańcuszek. Charakteryzują się one zazwyczaj minimalizmem, a wiele z nich jest w wojskowym stylu. Łańcuszek może być wykonany z różnych materiałów (skóra, stal, srebro, itp.) i może być do niego dołączony wisior, do którego można dorobić grawer.

prezent dl męża

Spinki

Spinki to wraz z zegarkiem kwintesencja męskiej biżuterii. Są one dostępne w szerokiej gamie wzorów i materiałów, od najbardziej swobodnych i dyskretnych na nieformalne okazje takie jak spotkania w pracy, rozmowy kwalifikacyjne, spontaniczne uroczystości, do bardziej wyszukanych wzorów na specjalne okazje.

Spinki do mankietów są świetnym detalem, aby być eleganckim w każdej sytuacji i nigdy nie jest ich za dużo. Są one najbardziej bezproblemową biżuterią dla mężczyzn, ponieważ są umieszczone na koszuli i nie są uciążliwe.

Niektóre kolekcje oferują spinki do mankietów wykonane z antyalergicznej i nierdzewnej stali, a ponieważ są one wykonane z tego metalu, są bardziej odporne na uderzenia i zarysowania, łatwe w pielęgnacji i nigdy nie tracą blasku.

Świąteczny czas

Zegarek, bransoletka, a może spinki? Już dziś pomyśl o wyjątkowym prezencie dla Twojego mężczyzny, który będzie zwieńczeniem Waszej relacji i podkreśli wspólnie spędzone szczęśliwe chwile.