Rodzaje sprzętów rehabilitacyjnych

Sprzęt rehabilitacyjny X-REH to szeroka gama produktów służących do rehabilitacji gabinetowej, jak i prywatnej w warunkach domowych.

Dedykowany jest zarówno specjalistom fizjoterapii, jak i osobom, które chcą samodzielnie kontynuować rehabilitację. Sklep oferuje sprzęt wysokiej jakości, który cechuje uznanie wśród specjalistów fizjoterapii. Jego jakość potwierdzają przeprowadzane testy i nadane im certyfikaty. Sprzęt rehabilitacyjny X-REH to produkty bezpieczne i funkcjonalne, które są odpowiedzią na wszechstronną rehabilitację. Dodatkowo osobom niepełnosprawnym przysługuje dofinansowanie z PFRON do wysokości aż 95% wartości poszczególnych produktów.

X-REH wychodzi z pomocą uzyskania zgody na dofinansowanie, wspierając Pacjentów na każdym etapie postępowania, zaczynając od wypełnienia wniosków.

Dla kogo dedykowany jest sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny dedykowany jest osobom po różnego rodzaju kontuzjach, urazach lub wypadkach. Pomaga im wrócić do zdrowia i odzyskać sprawność. Rehabilitacja to nieocenione wsparcie niekiedy w długotrwałym procesie przywracania ciała do jego właściwej funkcjonalności i zdolności. Co ważne rehabilitacja dedykowana jest również osobom starszym, których sprawność zaczyna stopniowo zanikać z powodu wieku. Wówczas pełni ona funkcję podtrzymującą ciało w jak najlepszej kondycji, bez względu na upływający czas.

sprzęt rehabilitacyjny sklep

Sprzęt rehabilitacyjny obecny na co dzień w gabinetach medycznych fizjoterapeutów i rehabilitantów zyskuje również popularność wśród osób prywatnych, które potrzebują dodatkowego wsparcia również w domu. X-REH to oferta rehabilitacji uwzględniająca również najmłodszych Pacjentów. Z myślą o nich zostały przygotowane: sprzęt do integracji sensorycznej, suche baseny, łóżka pediatryczne, stoły do terapii Bobath Vojty, czy pufy Sako. Sportowcom i osobom aktywnym fizycznie oferowany jest sprzęt pozwalający im zarówno w podtrzymaniu kondycji fizycznej, jak i pomocny w procesie leczenia kontuzji: bieżnie rehabilitacyjne i treningowe, orbitreki czy rowery stacjonarne.

Sprzęt rehabilitacyjny dla poszczególnych dziedzin

Sprzęt rehabilitacyjny X-REH to oferta skierowana do następujących dziedzin medycznych.

Hydroterapia – czyli dziedzina fizjoterapii, której rehabilitacja opiera się na ćwiczeniach z użyciem wody. To forma przywracania sprawności w przypadku schorzeń stawów i układu mięśniowego. W ofercie X-REH znajdą Państwo: wanny i wirówki do hydromasażu, wirówki kończyn dolnych i górnych, wanny balneologiczne, jak również urządzenia do suchego masażu wodnego. Wanny umożliwiają przeprowadzenie kąpieli solankowych i borowinowych.

Kinezyterapia – to forma leczenia oparta na gimnastyce całego ciała. Dziedzina ta doceniana jest przez coraz więcej osób w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności. Kinezyterapia tworzy doskonałą składową całego procesu rehabilitacji, dlatego tak bardzo polecana jest przez specjalistów. Wykonywane ćwiczenia mają charakter leczniczy, chociaż jednocześnie dbają o ogólną kondycję Pacjenta. Oferta X-REH to wysokiej jakości urządzenia i przyrządy usprawniające i umożliwiające wykonywanie szerokiego zestawu ćwiczeń. Drabinki, fotele, ławki, materace, schodki, tory do nauki chodzenia – z powodzeniem sprawdzą się zarówno w gabinetach, jak i warunkach prywatnych.

Fizykoterapia – to terapia oparta na oddziaływaniu na ciało za pomocą różnych bodźców, mających na celu jego stymulację i pobudzenie do pracy. Fizykoterapia dzielona jest na mniejsze działy terapii, w zależności od bodźców, na które oddziałuje. Powodzenie jej działania w dużej mierze zależy od sprzętu, jaki został wykorzystany. Co prawda fizykoterapia zaliczana jest do leczenia uzupełniającego, jednak ze względu na efekty, jakie przynosi w wielu terapiach, traktowana jest jako główne źródło i forma leczenia.

Mając na uwadze znaczenie fizykoterapii, mają Państwo dostęp do nowoczesnego sprzętu, który cieszy się uznaniem wśród specjalistów wielu dziedzin medycyny: aparat do elektroterapii, aparat do laseroterapii, aparat do ultradźwięków, aparat do magnetoterapii, diatrema krótkofalowa TERAPULS, lampa Sollux, aparat do terapii falą uderzeniową ESWT.

Krioterapia – czyli stosowana w medycynie, a szczególnie w fizjoterapii forma leczenia zimnem. Krioterapia ma na celu przede wszystkim doposażenie komórek w zasoby tlenu i składników odżywczych. Ta forma leczenia dzieli się na krioterapię miejscową i ogólną. W ofercie sklepu X-REH znajdą Państwo aparaty do krioterapii azot, aparat na zimne powietrze i aparat na CO2. Dodatkowo można zaopatrzyć się w okłady żelowe w różnych rozmiarach, stosowanych do miejscowej terapii zimnem lub ciepłem. Sprawdzą się zarówno w gabinetach rehabilitacji, jak i u osób prywatnych np. sportowców narażonych na kontuzje i przeciążenia.