Rowery marki Trek – najciekawsze modele

Podczas zakładania marki trek główną myślą założycieli było stworzenie rowerów, które będą niezwykle trwałe, odporne, a ich użytkowanie ma przynosić radość i maksymalny komfort.  Marka Trek oferuje nam różnorodne modele rowerów, których parametry możemy dobrać do indywidualnych preferencji. Każdy rower marki Trek jest konstruowany z myślą o poprawie jakości jazdy, a każdy nowo powstający model jest ulepszany i dostosowywany do najbardziej ekstremalnych warunków jakie mogą spotkać nas na trasie.

 

Marka Trek w swojej ofercie posiada zarówno damskie i męskie rowery górskie, szosowe, elektryczne, dostosowane do jazdy przełajowej, triatlonów, fitnessu. Wybór spośród tysięcy modeli rowerów Trek może być nie lada wyzwaniem nawet dla zawodowców, dlatego warto rozeznać się w  ofercie tej marki. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

 

Polecanym przez zadowolonych użytkowników jest z pewnością model X-Caliber 9. Jest to rower przeznaczony do pokonywania górskich ścieżek i do przemierzania wąskich, wymagających tras. Rower ten posiada dwie opcje napędu, blokadę skoku oraz hydrauliczne hamulce tarczowe. Wielkość kół jest dobierana między kołami 29 a 27,5 calowymi. Rower ten posiada lekką ramę, która gwarantuje szybką jazdę bez dodatkowych niepotrzebnych obciążeń.

Trek X Caliber

Trek X Caliber 9

 

Jeśli zależy nam na rowerze dostosowanym do wielu sytuacji i do bardziej amatorskiej jazdy dla przyjemności warto zwrócić uwagę na model Trek FX 3. Jest to rower trekkingowy posiadający karbonowy widelec oraz lekkie hamulce V-Brake. Szerokość opon wynosi 32C jednak istnieje możliwość ich zmian na szersze. Rower oryginalnie nie posiada bagażnika ale jest możliwość jego przykręcenia jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Warty uwagi jest także model roweru Trek 1.1. Cieszy się on popularnością nie tylko ze względu na bardzo dobre parametry, ale również dlatego że cena tego roweru mieści się do 3 tysięcy złotych. Za tę cenę otrzymujemy aluminiową ramę z karbonowym widelcem, która cechuje się sportową geometrią. Bardziej kobieco wyglądającym odpowiednikiem tego modelu jest Lexa 2, która również posiada wyśmienite parametry i jednocześnie niską cenę.

 

Typowo szosowym modelem marki Trek jest Domane AL 2. Charakteryzuje się on płynną i wygodną geometrią, która idealnie spełni swoją rolę zwłaszcza na długich trasach. Rama wykonana jest z Alpha Aluminium i gwarantuje lekkość i dynamiczny kształt sprzyjający szybkiej jeździe. Istnieje możliwość zamocowania błotników oraz wszelkich dodatkowych akcesoriów, dzięki czemu rower ten możemy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Trek Domane AL2

Trek Domane AL2

 

Modelem górskim na który również warto poświęcić uwagę jest Fuel EX 7 29. Jest on idealnie dostosowany do pokonywania górskich szlaków. Posiada bardziej agresywną i twardą geometrię oraz większy skok.  Sztywna rama 130 mm jest przystosowana do kół 27,5 i 29 calowych. Dzięki swojemu przemyślanemu projektowi model ten cieszy się wśród kolarzy tytułem najlepszego roweru na szlaki. Jego maksymalna odporność i trwałość sprawia, że rower ten mimo intensywnej eksploatacji będzie służył nam latami.

 

Poszukując roweru przełajowego koniecznie należy zastanowić się nad modelem Boone 7. Jest to niezwykle smukły i szybki rower przełajowy cechujący się niezwykłą geometrią idealnie wspomagającą pracę mieści np. podczas zawodów oraz wyjątkową technologią umożliwiającą łagodzenie nierówności trasy. Rama wykonana jest z włók węglowego OCLV Serii 600 i jest bardzo lekka i jednocześnie zdecydowanie wytrzymała co jest świetnym dostosowaniem do jazdy przełajowej. Zastosowany IsoSpeed podwaja stopień pochłaniania wstrząsów, co gwarantuje maksymalną wygodę nawet przy pokonywaniu bardzo trudnych terenów.

 

Warto przed zakupem roweru dokładnie rozeznać się jakie modele są polecane i przetestowane przez innych kolarzy.. Dzięki takiemu zainteresowaniu będziemy mogli z łatwością wybrać rower odpowiedni dla siebie i nie narazimy się na nieudany zakup i niepotrzebną frustrację. Konkretny model koniecznie należy dobrać do uprawianego sportu. Pamiętajmy, że jazda amatorska nie wymaga tak profesjonalnego sprzętu jak w przypadku zawodowym uprawianiu takiego sportu Pamiętajmy, by koniecznie dokładnie zapoznajmy się z parametrami danego modelu, tak abyśmy mieli pewność, że właśnie ten model będzie dla nas najlepszy i będzie służył nam latami.


Wszystkie modele z naszej listy możesz zamówić w sklepie PM Bike – internetowym sklepie rowerowym. Przejdź do spisu modeli marki TREK: https://www.pmbike.pl/rowery-trek