Śmieszne akcesoria dla wędkarza – to warto mieć!

Można powiedzieć, że wędkarstwo jest już jedną z nieco zapomnianych czynności, natomiast wśród tych, którzy z pokolenia na pokolenie przekazują sobie miłość do łowienia ryb, jest czymś, bez czego nie można żyć. 

To typowo męskie zajęcie można kochać lub nienawidzić. Wszystko zależy od osobowości, ponieważ niektórzy przy zgiełku pracy i przy szybkim tempie życia marzą o tym, by wyrwać się nad jezioro i w spokoju łowić ryby, jednak dla niektórych takie wyczekiwanie na rybę, która niekoniecznie musi się pojawić, jest mocno irytujące.

W wędkarstwie nie zawsze chodzi o to, żeby coś złowić. Dużą satysfakcję przynosi samo łowienie i spędzanie czasu na łonie przyrody, czasami z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli jednak zdarza się, że tylko jedna osoba w rodzinie czy w grupie znajomych jest zagorzałym wędkarzem, to warto w jakiś sposób umilić jej ten czas połowów w postaci upominków.

Prezenty dla wędkarza

Wyobraźmy sobie, że chcemy sprawić prezent znajomemu wędkarzowi, by wiedział on, że choć nie podzielamy jego pasji, to wspieramy go w jego zainteresowaniach. Co w takim wypadku najlepiej kupić?

Jedną z bardziej oczywistych odpowiedzi jest kupno przynęty, jednak jeśli nie znamy się w ogóle na wędkarstwie, to ten zakup nie będzie zbyt trafiony.

Warto zatem pomyśleć o śmiesznych akcesoriach, dzięki którym czas spędzony na łowieniu ryb będzie na pewno udany, niezależnie od tego czy rybka będzie brać, czy nie.

W Internecie można znaleźć wiele takich przedmiotów. Są to na przykład:

  • Skarpety w rybki
  • Kubki termiczne nawiązujące tematyką do połowu ryb
  • Śmieszne koszulki czy inny rodzaj odzieży na przykład kapelusz z nadrukami typu Gruba ryba czy Król wód
  • Przynęty w różnych kształtach, które nie nadają się do użytku ciekawą pamiątką
  • Wielkie poduszki kształcie w kształcie ryb

Takie prezenty można znaleźć nie tylko na stronach wędkarskich, ale także na takich z tematycznymi upominkami. Na nich można już spersonalizować na przykład koszulkę i wybrać do niej odpowiednią grafikę i tekst, by nawiązywała ona do połowu ryb, jak również do konkretnej osoby.

Jeśli jednak chcemy sprawić wędkarzowi bardziej przydatny prezent, to dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do sklepu wędkarskiego, w  którym na pewno sprzedawca doradzi nam, co powinniśmy kupić.

akcesoria wękdarskie

Co kupić w sklepie wędkarskim?

Jednym z najczęściej doradzanych przez sprzedawców prezentów są noże czy też scyzoryki z wygrawerowanym imieniem wędkarza. Jest to na pewno prezent praktyczny, natomiast w takich sklepach można znaleźć również na przykład albumy na zdjęcia. Skąd ten pomysł?

Wśród wędkarzy panuje tradycja, że każda złowiona ryba, a już na pewno wspaniały okaz, zostaje sfotografowana. Dlatego  podarowanie albumu jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ to w nim znajdą się wszystkie zdjęcia, które będąc w jednym miejscu, stworzą zachwycającą pamiątkę.

Jednym z droższych prezentów jest na pewno wędka. Natomiast jej wybranie powinno należeć tylko i wyłącznie do wędkarza. Zamiast tego można przeznaczyć większą kwotę na zakup specjalnego fotela do połowu ryb. Nikt nie powiedział, że wędkarz musi cały czas pilnie strzec wędki na stojąco. Często zdarza się tak, że oczekiwanie na ryby jest bardzo długie i w tym czasie wędkarz mógłby sobie usiąść w fotelu, przy którym umieści wędkę i który dostosuje się do otoczenia.

Jednym z bardziej tradycyjnych, ale też na pewno trafionych prezentów będzie odzież wierzchnia. Wędkarze wybierają się na połów głównie z samego rana lub późnym wieczorem kiedy temperatura już znacznie spada. Dlatego też zakup nieprzemakalnej i odpornej na wilgoć kurtki czy polaru będzie strzałem w dziesiątkę.

Można zatem zauważyć, że zakup prezentu dla znajomego wędkarza nie jest wcale taki trudny i nie trzeba się na wędkarstwie znać. Dobrym rozwiązaniem jest potraktowanie wyboru upominków w sposób humorystyczny i podarowanie na przykład oryginalnej przynęty lub koszulki dla wędkarzy ze śmiesznym nadrukiem.

Jeśli jednak nie wiemy, czy taki rodzaj humoru przypadnie wędkarzowi do gustu, wtedy warto poradzić się innych wędkarzy czy specjalistów w tej dziedzinie, by prezent mógł być praktyczny, użyteczny i by przynosił wiele radości.