Sprzątanie po psie – kosze na psie odchody

Pomysłów na spacer ze swoim czworonożnym przyjacielem jest bardzo dużo. Najlepiej jeśli jest możliwość udania się w jakieś ustronne miejsce, z dala od rozproszeń, takich jak inni ludzie czy zwierzęta. Jednak korzystanie z tego typu miejsc wiąże się z niedogodnością tego typu, że w pobliżu nie będzie koszy na psie odchody, a sprzątanie po psie będzie znacznie utrudnione. Oczywiście nie dla wszystkich będzie to uciążliwe, ponieważ nie każdy człowiek sprząta po swoim psie. Należy zachęcać jednak właścicieli do wykonywania tej czynności i nie dopuszczać do sytuacji, w której mogliby czuć się niekomfortowo, spacerując w ręku z woreczkiem wypełnionym fekaliami. Dlatego właśnie warto inwestować w specjalne kosze na psie kupy.

Pojemniki na psie kupy poprawiają czystość miasta

Rozważając zakup koszy na psie odchody, zarządcy często zastanawiają się w jakich miejscach je postawić. Chodzi przede wszystkim o estetykę miejsc publicznych. Osobom, które dbają o jak największą ilość koszy na psie odchody, zależeć może na tym, aby krajobraz nie był psuty widokiem kup. Kosze sprawdzą się świetnie zwłaszcza przy parkach i osiedlach, gdzie właściciele czworonogów wychodzą najczęściej na spacery.kosz na psie kupy

Kosz na psie odchody w miejscu publicznym

Co w sytuacji, gdy pies zrobi kupę w lesie? Natura sama zajmie się jej zamaskowaniem, w lesie jest też całe mnóstwo odchodów leśnych zwierząt. Nie pozostaje nic innego, jak zapewnić sprzątających posiadaczy psów, że z czystym sumieniem pozostałości po swoim czworonogu mogą w lesie pozostawić – przyczynią się one do użyźnienia gleby. Inaczej jest w przypadku pozostawiania psich odchodów pod płotami posesji lub na chodnikach.

W tym wypadku nie ma tłumaczenia, że na osiedlu rzadko kiedy występują kosze na psie kupy. Każdy właściciel ma obowiązek prawny sprzątania po swoim zwierzęciu. Nie tylko w centrum miast i w parkach, ale również na podmiejskich osiedlach – tym bardziej, gdy psu zdarzy się załatwić przed czyimś płotem. Zwiększenie ilości koszy na psie odchody przyczyniłoby się w jakimś stopniu do zwiększenia liczby osób, które po swoim pupilu sprzątają. Bierze się to stąd, że przyczyną niesprzątania jest zarówno brak odpowiednich do tego pojemników, jak i brak świadomości i chęci do tego, by to robić. Warto edukować społeczeństwo oraz inwestować w pojemniki na psie kupy. Dzięki temu spacery staną się jeszcze przyjemniejsze – zarówno dla właścicieli, jak i innych ludzi.