Stawki wynajmu ciągnika rolniczego

Wynajem ciągnika rolniczego to skuteczna alternatywa dla kosztownego zakupu własnej maszyny i dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują ciągnika jedynie do prac czasowych, sezonowych lub jako maszynę zastępczą na czas awarii maszyn we własnej flocie. Koszty wynajmu są nieporównywalnie niższe do zakupu własnego ciągnika i choć po dłuższym czasie mogą zsumować się do kosztu zakupu, przy korzystaniu okazjonalnym wynajem jest wyjątkowo opłacalny. Z jakimi kosztami należy się liczyć?

Maszyny rolnicze

Koszty wynajmu ciągnika rolniczego

Ceny za wynajem maszyn rolniczych będą różniły się zależnie od wybranej firmy, długości okresu wynajmu, a także rodzaju wybranej maszyny. Dla ciągników, na cenę wynajmu mogą wpływać między innymi liczba cylindrów silnika, moc silnika czy limit motogodzin na dzień. Sam wynajem jest jednak znacznie tańszy, niż zakup ciągnika na własność, szczególnie gdy sama maszyna potrzebna jest jedynie przy pracach sezonowych czy jako zastępstwo dla własnej maszyny podczas awarii.

Jakie maszyny rolnicze można wynająć? Poza wielofunkcyjnymi ciągnikami, firmy specjalizujące się w wynajmie oferują w swoich flotach także maszyny do prasowania, koszenia, upraw i ogrodnictwa. Dostępne w wersji od 80 do 180 KM ciągniki rolnicze, pługi, opryskiwacze polowe czy ładowarki sprawdzą się przy wykonywaniu wielu prac polowych i sezonowych gwarantując pełną sprawność, niezawodność i pomoc tam, gdzie trudno zapewnić sobie własne maszyny rolnicze.

Ważnym kosztem w wynajmie ciągników rolniczych jest serwisowanie maszyn. Firmy oferujące wynajem często przejmują na siebie koszty naprawy i serwisowania maszyn, zapewniając nawet przy wynajmie długoterminowym pełną opiekę nad maszynami i możliwość podjęcia naprawy awarii w trakcie trwania okresu wynajmu.

Stawki za wynajem ciągnika rolniczego

W firmie Jaskot specjalizującej się m.in. w wynajmie i sprzedaży maszyn rolniczych, stawki wynajmu ciągnika za dobę rozpoczynają się od 450 zł za ciągnik marki Case z 4 cylindrowym silnikiem o mocy 80 KM. Przy wyborze dłuższego okresu wynajmu, koszt tego samego ciągnika wyniesie 2100 zł na tydzień lub 7000 zł za pełen miesiąc. Warto pamiętać, że w przypadku wynajmu ciągników obowiązuje dzienny limit motogodzin – w przypadku jego przekroczenia należy dopłacić za każdą kolejną mth powyżej limitu.

Stawki wynajmu maszyn rolniczych - Jaskot

W opcji ciągników do wynajmu pojawia się wiele znanych, międzynarodowych marek i producentów docenianych za jakość i sprawność swoich maszyn. W ofercie Jaskot do dyspozycji Klientów pozostaje nawet 30 maszyn i ciągników marek takich jak Case, Massey Ferguson, DF Argotron, Deutz-Fahr czy Maschio Gaspardo. Poza wspomnianym już ciągnikiem 4-cylindrowym Case, ciekawą propozycją do prac sezonowych i wynajmu długoterminowego może być m.in. ciągnik 6-cylindrowy o mocy 120 KM (wynajem na dzień 950 zł), lub ciągnik DF Agrotron 6185 z silnikiem 6-cylindrowym o mocy 180 KM w cenie 1250 zł za dzień. Dla każdego z dostępnych modeli możliwy jest wynajem tygodniowy i miesięczny – ceny przy dłuższym wynajmie maleją, dzięki czemu wynajem opłaca się także w wariancie długoterminowym.

Wynajem maszyn niestandardowych

Poza ciągnikami, w firmach oferujących wynajem maszyn rolniczych możliwe jest także wypożyczenie bardziej specjalistycznych maszyn niezbędnych przy pracach polowych. W ofercie Jaskot dostępne są ładowarki:

  • – Merlo (koszt wynajmu za 1 dzień to 700 zł),
  • – kombajny Deutz-Fahr
  • – prasy zmiennokomorowe Maschio Gaspardo, w przypadku których cenę wynajmu ustala się indywidualnie w zależności od okresu wynajmu.

Decydując się na wynajem ciągnika, przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doświadczonymi pracownikami firmy oferującej usługę wynajmu nie tylko w celu ustalenia najlepszej długości okresu wynajmu, ale też znalezienia odpowiedniej maszyny do planowanych prac. Nie znając osobiście wszystkich marek ciągników dostępnych na rynku i w ofercie firmy trudno samodzielnie zdecydować, które z rozwiązań będzie najkorzystniejsze – pomoc może okazać się nieoceniona i pozwoli zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.