Suchy basen a rozwój dziecka

Suchy basen wypełniony piłeczkami jest często elementem rehabilitacji. Systematyczne stosowanie sprzętu pomaga łagodzić skutki urazów oraz wspomaga rozwój w przypadku upośledzenia. Suchy basen jest urządzeniem bardzo często wykorzystywanym w zabiegach fizjoterapeutycznych oraz podczas ćwiczeń wspomagających. Basen wykonane są z trwałych materiałów, które są odporne na zniszczenia i mogą służyć przez długi czas.

Atrakcja dla dzieciaków – basen z piłkami

Kulki wypełniające są skonstruowane z tworzywa sztucznego specjalnie przeznaczonego do tego celu. Suchy basen, jak każdy inny przedmiot, z którym dziecko będzie miało styczność, musi posiadać odpowiedni atest. Zagwarantuje to bezpieczeństwo naszym dzieciom, ponadto będziemy mieć pewność, że nie dostaną one żadnej reakcji alergicznej w kontakcie z tworzywem. Basen powinien posiadać solidne brzegi tak, aby pociechy nie wypadły na zewnątrz podczas użytkowania. Muszą być one trwałe i odporne na odkształcenia, ale jednocześnie wystarczająco miękkie. Warto zwrócić uwagę także na kulki. Powinny być gładkie, sprężyste i nie posiadać ostrych lub wystających elementów, które mogłyby zranić w skórę u dzieci.

Dlaczego suche baseny z kulkami są tak często wykorzystywane podczas rehabilitacji? Stanowią one idealną alternatywę dla tradycyjnych basenów z wodą. Wypełnienie z kulek sprawia, że dziecko może wykonywać ruchy podobne do tych podczas pływania. Będzie to wspomagają rozwój koordynacji ruchów oraz orientacji w przestrzeni. Zabawa w w basenie będzie również gwarantowała odpowiednią aktywność fizyczną, która znacząco przyczyni się do wzmocnienia mięśni oraz kości u dziecka. Nawet w przypadku gdy pociecha straci równowagę nie ma obawy że coś się stanie. Elastyczne piłeczki skutecznie zamortyzują upadek. Zabawa między kulkami stanowi pewnego rodzaju trening dla dzieci. Osłabione mięśnie z pewnością wzmocnioną się. Ponadto turlanie się i przemieszczanie między piłeczkami masuje całe ciało co rozluźnia wszelkie napięcia.basen z piłeczkami Liger

Dziecko w basenie z kuleczkami – trening i zabawa

Stymulacja zmysłów sprawia, że dziecko rozwija się psychoruchowo. Istnieje wiele gier, które może wykorzystać fizjoterapeuta podczas pracy z dzieckiem z racji, że działają one pozytywnie nie tylko w kwestii ruchowej, ale mogą wspomóc procesy uczenia się. Zabawy polegające na segregacji piłek lub odróżnieniu ich kolorów ułatwią naukę barw, a jak każdy z nas wie nauka przez zabawę jest bardzo skuteczna. Dziecko tego typu zajęcia będzie kojarzyło z dobrą rozrywką i z chęcią będzie chciało uczestniczyć w przygotowanych przez opiekuna grach. Suche baseny często znajdują się w przedszkolach. Umożliwiają one wspólną zabawę między rówieśnikami znajdującymi się w danej grupie wiekowej. Nieśmiałe dzieci zyskają pewność siebie. Rodzice zaobserwują u swoich pociech lepszy nastrój i koncentrację.

Wielu pedagogów poleca zakup na własny użytek basenu, który będzie stał w pokoju dziecka, dzięki czemu pociecha będzie mogła jeszcze częściej bawić się w nim i spędzać aktywnie czas. Obecnie na rynku możemy bez większego problemu zaopatrzyć się w odpowiadający naszym oczekiwaniom model suchego basenu. Kształt i jego wielkość zależy tylko od naszego wyboru. Nie powinien być on jednak zbyt głęboki. Dziecko stojąc na dnie nie może zostać całkowicie przykryte kulkami. Decydując się na głębszy model nie uzupełniającego do pełna piłeczkami. Piłki możemy wybrać jednego koloru, różniące się tylko odcieniem lub zdecydować się na te wielobarwne.

Zakup suchego basenu z piłkami jest dobrym pomysłem na prezent dla dziecka. Niezależnie od jego wieku pociechy, zabawa między kolorowymi piłkami z pewnością będzie sprawiała mu ogromną radość i satysfakcję. Bezpieczne, atestowane modele znajdziecie w sklepie internetowym Liger, oferującym liczne akcesoria i wyposażenie dla przedszkoli, placówek terapeutycznych oraz do domu. Więcej na https://liger.net.pl/57-baseny-z-pileczkami.