Umowa z biurem nieruchomości, czyli na co mamy zwrócić naszą uwagę kupując dom

Gdy mamy domy na sprzedaż czy też dom na sprzedać to możemy postarać się sprzedać swoją nieruchomość samodzielnie czy tez podpisać umowę z daną agencją nieruchomości. Jednak gdy wybierzemy opcję numer dwa to musimy pamiętać o kilku bardzo podstawowych zasadach. Przede wszystkim dzięki temu wyborowi mamy zaoszczędzony nasz cenny bardzo czas. Tak musielibyśmy na przykład sami promować oferty sprzedaży czy też wynajmu nieruchomości własnej. Musimy jednak pamiętać, że podpisane umowy z biurem nieruchomości skutkuje niestety dodatkowymi kosztami. Oprócz tego musimy jak już wspomniałam pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Są to w zasadzie podstawowe zasady. Pierwsza z nich mówi na jasno i wyraźnie o tym, że żadnego rodzaju pośpiech absolutnie nie jest wskazany. Transakcje z zakresu właśnie obrotu nieruchomościami najczęściej dotyczą gromadzonego przez nas majątku w zasadzie przez całe życie. Kredyt łańcuchowy uwiera tak naprawdę jeszcze nas przez kilka, kilkanaście czy też nawet kilkadziesiąt lat od zakupu wymarzonej nieruchomości.

Zarówno pogorszenie jak i także polepszenie życiowej naszej sytuacji często sprawia, że musimy podjąć decyzję o wynajmie czy też o sprzedaży naszej nieruchomości. Jeśli chodzi o samo biuro nieruchomości to musimy zaznaczyć, że jest to naprawdę temat bardzo złożony. Musimy przede wszystkim pamiętać, że tak naprawdę zawieramy naszą umowę z biurem nieruchomości to musimy postępować z pewnym dystansem oraz także bardzo rozważnie. Jak już zostało wcześniej powiedziane to pośpiech w takiej właśnie sytuacji nie jest zbyt dobrym doradcą. Agent nieruchomości z całą pewnością może chcieć byśmy tak naprawdę umowę podpisali już podczas naszego pierwszego spotkania. Zdecydowanie tego robić nie powinniśmy. Na podpisanie umowy musimy mieć czas.

Dom na sprzedaż

Na pewno nie powinniśmy takiej decyzji podejmować podczas na przykład przerwy w pracy. Przed podpisaniem umowy powinniśmy chociażby telefoniczne poprosić właśnie przedstawiciela firmy o przedstawienie wszystkich czy też choćby podstawowych postanowień umowy. Oprócz tego powinniśmy także zwrócić się z prośbą o przesłaniem nam samego już projektu umowy (tej która mamy zamiar podpisać). Gdy biuro nieruchomości odmówi nam wykonania tychże czynności to musi nam się zapalić ostrzegające światełko mówiące nam o tym, że bardzo możliwe jest, że samo biuro nieruchomości może chcieć przed nami coś ukryć. A kto takową umowę w ogóle pospisuje?

Stronami obowiązkowo muszą być naprawdę wszyscy właściciele nieruchomości jak i także przedstawiciele biura nieruchomości. Musimy także wiedzieć, że domy na sprzedaż i ich same oferty trafią szybciej dzięki biurowi nieruchomości do potencjalnych kupców niż gdybyśmy to robili na własną rękę. Działa to tak naprawdę także w drugą stronę. Gdy my chcemy kupić dany dom czy też dane mieszkanie to ta naprawdę pierwsze co zgłaszamy taką chęć do biura nieruchomości i tam zarówno otrzymamy pomoc w przeglądaniu ofert jak i także pomoc doradcy finansowego. Wszystko jak najbardziej jest na olbrzymi plus.