Wyjątkowy dzień wymaga wyjątkowej oprawy

Chyba nikt nie ma żadnych nawet najmniejszych wątpliwości co do tego, że ślub to jeden z najpiękniejszych dni Pary Młodej. W zasadzie ślub bierze się tylko raz i to z osobą, którą się kocha. Między innymi dlatego wszystko powinno być idealne. Najczęściej rok lub nawet dwa czy więcej przyszła Para Młoda wyznacza sobie termin ślubu. Bardzo romantycznie jest gdy na przykład termin ślubu przypada w dniu kiedy rozpoczęli swoją znajomość, w walentynki czy też w sylwestra. Są to w zasadzie takie trzy propozycje dosyć magicznych dni. Jednak jak łatwo się jest domyśleć nie jest to konieczne i każda Młoda Para robi tak naprawdę według siebie.

Ślub bez fotografa to nie ślub

Jeszcze co do wyboru odpowiedniego terminu panuje zwyczaj, że ślub powinno się brać  w miesiącu, który w nazwie ma literkę „r”. Jednak sama znam żywe przykłady, że ta regułka nie zawsze się sprawdza i niestety niektóre związki nie przetrwały mimo, że na przykład brały ślub w miesiącu sierpniu. Gdy już mamy wyznaczoną datę ślubu w kościele czy też w urzędzie stanu cywilnego to równie szybko musimy dokonać wyboru restauracji gdzie ta uroczystość ma mieć miejsce. Tutaj także mamy wieli dylemat. Ciekawych miejsc jest wiele, tylko na co konkretnie się zdecydować?  Wszystko zależy od tego ilu gości będzie w weselu uczestniczyć, czy są potrzebne noclegi oraz jaki charakter ma mieć wesele. Gdy mamy gości przyjezdnych z innych miast czy też z innych krajów obowiązkowo musimy zapewnić im miejsca noclegowe. W takim przypadku naprawdę warto wyprawić wesele w restauracji, która dysponuje także hotelem. Jest to dla przyjezdnych gości olbrzymi komfort. Powinniśmy także upewnić się czy restauracja, którą jesteśmy zainteresowani będzie dla nas oraz dla naszych gości na tak zwaną wyłączność. Charakter ślubu jest także bardzo ważny. Gdy jest to tradycyjne wesele to również restauracja czy też sala powinno mieć właśnie taki charakter. Nie zawsze jednak tak jest. Obecnie wiele Par Młodych decyduje się na wesela troszkę odchodzące od reguły, do której jesteśmy przyzwyczajeni i na przykład organizują śluby w ogrodach czy też w formie nowoczesnych bankietów.

wesele

W zasadzie to w żadnym wypadku nie powinniśmy o tym dyskutować, ponieważ jest to zależne od gustu naszego, a jak wiadomo gust ma każdy z nas inny, a dodatkowo jak powszechnie wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Musimy sobie z tego świetnie zdawać sprawę. Jest to naprawdę bardzo ważne. Kolejny element to fotografia ślubna i to w zasadzie na niej chciałabym się bardziej skupić. Musimy wiedzieć doskonale, że fotografa wybrać musimy także stosunkowo wcześniej. Fotograf rzecz jasna musi być dobry i znać się na swojej robocie. A jak takiego poznać pośród innych? Na pewno można go poznać po długich terminach. Dobry fotograf jest wręcz rozchwytywany. Oprócz tego przed wyborem tego jedynego fotografa Para Młoda powinna także zapoznać się z portfolio danego fotografa. Ważne by portfolio było mocno rozbudowane. Gdy mamy w nim zdjęcia naprawdę wielu par to możemy przecież dojść do wniosku, że fotograf ten robił już zdjęcia na naprawdę wielu ślubach. Bardzo ważna jest także pomysłowość fotografa. Gdy na danych zdjęciach Pary Młode są ustawiane cały czas tak samo to możemy śmiało dojść do wniosku, że fotograf ten ma bardzo małą ilość pomysłów na konkretne zdjęcia. Bardzo ważne są także zdjęcia plenerowe. Pomysły na plener zdecydowanie muszą być bardzo, ale to bardzo oryginalne. Jest to naprawdę bardzo konieczne. Dlatego fotografowie tak chętnie korzystają z usług takich jak warsztaty fotograficzne. Plener w dzisiejszych czasach to już nie tylko stanięcie na tle ładnego drzewa czy położenie się na trawie. Obecnie pomysły na plener to zdjęcia na plaży, w morzu, na statku, wysoko w górach czy też na motocyklach.