Zaproś aksamitne zasłony do twojego domu

Welwet to materiał już od dłuższego czasu pożądany we współczesnych wnętrzach. Wszystko to za sprawą jego niezwykłej miękkości, a także niezwykłego charakteru, jakiego nabiera wnętrze po wprowadzeniu do niego odpowiednich materiałów. Jakie są największe zalety welwetu i dlaczego warto postawić na welwetowe zasłony?

Welwet – jakie ma zalety?

Welwet jest idealnym materiałem dla wszystkich, którzy marzą o eleganckim wnętrzu, chcąc przy tym możliwie zminimalizować wysiłek włożony w utrzymywanie w nim porządku. Dzięki zastosowaniu różnorodnych powłok istnieje dziś możliwość zabezpieczenia tkaniny przed wchłanianiem nawet najbardziej uporczywych plam, dzięki czemu materiał długo zachowuje piękny wygląd, niczym prosto ze sklepu.

Warto wiedzieć także o tym, że welwet należy do materiałów niezwykle odpornych na ścieranie. Brzmi to wprost niewiarygodnie, lecz dobrej jakości tkanina welwetowa może wytrzymać nawet do 1 000 000 cykli ścierania i czyszczenia chemicznego.

Z uwagi na możliwość układania się runa w różne strony, welwet uzyskuje specyficzny efekt cieniowania. Postrzegając to jako zaletę, można w ten sposób uzyskać interesujący, trójwymiarowy efekt. Jeśli zaś Ci to nie odpowiada, wystarczy, że przeczeszesz materiał dłonią.

Zasłony welwetowe – dlaczego będą dobrym wyborem?

Welwet jest materiałem, który przy stosowaniu go do produkcji zasłon, może nadawać wrażenie ciężkości – to dobry wybór przede wszystkim do większych pomieszczeń lub mniejszych, za to urządzonych albo ascetycznie, albo w stylu glamour. Co więcej, ma on doskonałe właściwości kryjące, dlatego też zasłony z niego wykonane zalicza się do zasłon zaciemniających, które będa wyborem idealnym, jeśli zalezy Ci na pełnej prywatności.

Zasłony welwetowe doskonale sprawdzą się również dla osób, które pragną zacienić zbyt nasłonecznione pomieszczenie. Dzięki nim możesz spokojnie się zdrzemnąć, bez irytacji na świecące prosto w twarz słońce. Zacieniając pomieszczenie, uzyskasz nie tylko lepsze warunki do snu, lecz też nieco je schłodzisz.

Kotary z welwetu są najczęściej wykonywane na przelotkach, co jest doskonałą opcją, gdy zależy Ci na większej dozie elegancji, lecz też na szybkim zawieszaniu. Wystarczy jedynie wsunąć zasłonę i gotowe! Zaczepione w materiale przelotki są rozmieszczone na tej samej wysokości i w równych odstępach, dzięki czemu po zawieszeniu uzyskasz efekt fal. Jeśli jednak zamiast fal preferujesz ozdobne marszczenia, możesz wybrać zasłony z wszytą taśmą.

Zasłony, niezależnie od tego, czy wykonane z welwetu, czy jakiegokolwiek innego materiału, będą w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem, niż żaluzje i rolety, a co więcej – będą znacznie łatwiejsze w pielęgnacji.

welwet villa

W jakich stylizacjach sprawdzą się zasłony z welwetu?

Praktycznie we wszystkich. Delikatny, pudrowy róż zasłony welwetowej Villa, dostępnej w sklepie My Kaliad Home idealnie wpisze się w styl glamour lub nawet w stylizację romantyczną, z kolei biele, beże lub lekki morski odcień zasłony Rosa doskonale odnajdzie się w stylu minimalistycznym czy też nowoczesnym. Z kolei subtelny brąz zasłony Sibel z kolekcji Pierre Cardin będzie ciekawym elementem, który ożywi i nieco ociepli surowy styl loftowy.

Odmień swoje wnętrze nie do poznania!

Zasłony welwetowe będą doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników wysmakowanej elegancji, a także dla wszystkich ceniących sobie jak największą prywatność. Dodatkową ich zaletą jest to, że nie musisz udawać się na wyprawę do sklepów stacjonarnych, by znaleźć swój wymarzony model są one łatwo dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych, by móc wybierać pośród licznych modeli zasłon, a także dobrać piękne poduszki, narzuty, obrusy i wiele innych stylowych dodatków, dzięki którym Twój dom zmieni się nie do poznania!