7 akcesoriów must have dla psa

 Niezależnie od tego, czy już mamy psa, czy dopiero planujemy jego pojawienie się w domu, konieczne jest zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria, dzięki którym jego pobyt w Twoim domu będzie wygodny i bezpieczny. Poniżej krótka lista najważniejszych rzeczy, jakie warto oferować swojemu psu.

Psie akcesoria – najpotrzebniejsze rzeczy

Szelki lub smycz

Dobór smyczy lub szelek to na tyle obszerny temat, że nadaje się na osobny artykuł. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy, przy czym pamiętamy, aby dużym psom wybierać mocniejsze smycze, podczas gdy smycze dla psów małych nie powinny być zbyt ciężkie. Smycz zapewnia większą kontrolę nad głową psa, a tym samym nad jego zachowaniem, lecz także i szelki będą dobrym rozwiązaniem. Szelki sprawdzą się z kolei u psów z krótką szyją, dlatego, że nie ma tu ryzyka uciskania tchawicy. Coraz popularniejszym gadżetem są także szelki do auta.

Szelki do auta dla psa

Dzięki nim możemy bezpiecznie przewozić psa na dłuższych i krótszych dystansach. Czy zakup specjalnych szelek jest konieczny, nie mogę wykorzystać zwykłych szelek, jakie zakładam psu na spacer? Owszem, możesz. Lecz na ogół sprawdzą się one podczas krótszej jazdy, dlatego, że na ogół nie mają one wyściółki, dzięki której nie dojdzie do obtarć podczas dłuższej jazdy. Szelki do auta są wyposażone w specjalny pas, dzięki któremu można je bezpiecznie przypiąć. Pies jest wówczas przewożony bezpiecznie i wygodnie, nie ma możliwości chodzić po aucie czy też rozpraszać kierowcy.

Miski na jedzenie i wodę

Zaopatrujemy się w dwie miski na żywność i wodę, przy czym do tej drugiej pies powinien mieć bieżący dostęp. Dostępne są miski plastikowe, metalowe i ceramiczne. Aby miska nie przesuwała się psu podczas jedzenia, można ją umieścić w specjalnym stelażu, który będzie nie tylko praktyczny, ale i estetyczny, lub po prostu zakupić miski z gumowymi podkładkami. Dostępne są również różne kształty misek, np. w kształcie odwróconego stożka, którą można ustawić tak, aby uszy nie wpadały psu do miski. Innym rozwiązaniem jest zakupienie podwójnej miski, której cena może zaczynać się już nawet od 5 złotych. 

Adresówka dla psa 

Jeśli planujesz zabierać psa w podróże, lub chcesz zabezpieczyć się przed zgubieniem go, koniecznie doczep mu do obroży adresówkę. Powinno się znaleźć na niej imię psa oraz przynajmniej Twój numer telefonu. Oprócz funkcji praktycznej adresówka może być też bardzo estetyczna i dobrana kolorystycznie do obroży i smyczy lub też szelek.

pies w kapieli

Do wyprawki dla psa należy zaliczyć również produkty do pielęgnacji, w tym szampon dla psa.

Szczotka

Pies zmieniający sierść to zmora każdego właściciela. Jest jej wówczas pełno praktycznie wszędzie, czasem nawet można odnieść wrażenie, że możemy z powodzeniem założyć zakład produkcji poduszek. Aby tak nie było, regularnie czeszemy psa. Pomoże to utrzymać sierść w porządku i przynajmniej w pewnym stopniu pożegnać się z wszechobecnymi kłaczkami.

Buda/legowisko dla psa

Tak jak każdy, pies również powinien mieć swoje miejsce do spania. Powinno ono być jego azylem, miejscem, gdzie wygodnie wypocznie lub schowa się, gdy będzie mu źle. Legowisko jasno określa, gdzie pies ma spać, dzięki czemu nie będzie on próbował mościć się np. w Twoim łóżku lub na środku pokoju.

Pęseta do usuwania kleszczy 

Nawet jeśli zabezpieczamy psa odpowiednimi środkami od kleszczy, może się zdarzyć, że zwierzę i tak go złapie. Aby uchronić go od choroby, usuwamy go jak najprędzej, a pomoże w tym specjalna pęseta. Jest ona wygodniejsza od tradycyjnej w tym przypadku, a do tego pozwala na szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza w całości.

Na tym nie kończy się lista niezbędnych dla pieska produktów. Wszystkie wyżej wymienione akcesoria bez problemu znajdziesz w sklepie internetowym furkidz.eu.