Ile kosztuje fotograf noworodkowy?

Nie, to nie pomyłka – fotograf noworodkowy to osoba, która fotografuje noworodki. Oczywiście zdjęcia robi także nieco większym dzieciom – niemowlętom i kilkulatkom, a poza tym może zajmować się innymi zleceniami, jakie zazwyczaj przyjmują fotografowie. Ogólnie jednak specjalizuje się w sesjach noworodkowych.

Na czym to polega…

Sesja noworodkowa może trwać dość długo – od 2 do nawet 5 godzin. Wiele zależy od samego dziecka. Jeśli smacznie śpi, fotograf może zrobić w krótszym czasie więcej zdjęć, a rodzice szybko mogą wrócić z maluszkiem do domu. Wrócić – bo sesje najlepiej wykonywać w studiu, choć oczywiście istnieje również możliwość zaproszenia fotografa do domu. Jednak te studia, które naprawdę profesjonalnie się tym zajmują, tak jak studio wpieluszce.pl, są w stanie zapewnić jak najlepsze warunki – odpowiednią temperaturę pomieszczenia, miejsce do przewijania i karmienia oraz komfort psychiczny – zarówno dziecka, jak rodziców.

fotograf dziecięcy

W czasie sesji maleństwo leży wygodnie na kocyku, w koszyczku, zawinięte w kolorowe, miękkie tkaniny – konfiguracji tyle, na ile pozwoli kreatywność rodziców i fotografa – a rodzice albo czuwają obok, albo biorą aktywny udział w sesji, pozując z dzieckiem na rękach czy leżąc obok niego. Niektórzy zabierają na tego typu sesje także inne dzieci, jeśli je już mają – dwójka maluchów prezentuje się cudownie, jeśli fotograf potrafi odpowiednio zachęcić starsze dziecko do pozowania.

… i ile kosztuje.

To kwestia względna – dużo zależy od miejsca. W Warszawie usługi takiego fotografa są droższe niż w Krakowie czy Katowicach. Cena zależy też od liczby zdjęć – z całej sesji otrzymuje się zazwyczaj 15-20 zdjęć, choć można oczywiście zamówić indywidualny pakiet, szerszy, drukowany na innym papierze, z połyskiem czy bez – to już kwestia uzgodnienia między fotografem a klientem. Pomijając jednak te kwestie, cena jednej sesji waha się od 550 nawet do 1500 złotych. Zdjęcia dostajemy na płycie, więc jest to kwota bez kosztów wywołania zdjęć.

dzidzius

Ale czy wspomnienia mają cenę? Czy ulotne momenty najwcześniejszego dzieciństwa można przeliczyć na złotówki? To czas najintensywniejszego rozwoju małego organizmu, dlatego zmiany w wyglądzie dziecka można obserwować niemal z dnia na dzień. Stąd rosnąca popularność sesji dla noworodków – aby utrwalić te niezwykłe chwile.