Jak oszczędzić na fryzjerze?

Ile oszczędzę kupując maszynkę do włosów?

Ścinam samodzielnie moje włosy od lat, nie jest to takie trudne, jak wiele osób sądzi. Więc postanowiłem napisać kilku słów o tym jak szybko i bezpiecznie ściąć swoje oraz czyjeś włosy maszynką elektryczną.
Można oszczędzić naprawdę dużo pieniędzy przy użyciu technik opisanych w tym przewodniku. Średnio, nowa męska fryzura to około 20 złotych, jeśli poprosimy o golenie maszynką. Biorąc pod uwagę to, że ścinam samodzielnie własne włosy na około 5 lat, i że krótkie fryzury muszą być odświeżane co 4 tygodnie (to jest czas minimalnym), zaoszczędziłem już ponad 1200 złotych do tej pory – nie wspominając o tym ile więcej pieniędzy mogę zaoszczędzić w przyszłości.

Mając maszynkę sporo się nauczysz

Cięcie włosów maszynką oszczędza mnóstwo pieniędzy, można je wykonać niemalże w każdej chwili u fryzjera jeśli tego chcesz, ale możesz też również postarać się nauczyć się strzyżenia samodzielni. Jest to także przydatna umiejętności, aby spróbować i zarobić trochę pieniędzy do kieszeni na boku. A także, gdy zdobędziesz już trochę praktyki za pasem, będziesz w stanie powiedzieć fryzjerowi dokładnie, to co chcesz, bez przykrych niespodzianek dotyczących wykonania nowej fryzury nieprecyzyjnie.

Na szczęście maszynki do włosów posiadają wiele nakładek, dzięki którym fryzury rzeczywiście mogą się od siebie różnić. Niestety fryzura zrobiona maszynką do włosów nie pasuje każdemu mężczyźnie, dlatego należy najpierw dobrze się zastanowić zanim obetnie się na kilka milimetrów.

Ile kosztują profesjonalne maszynki do włosów?

Nawet dla tych, którzy nie chcą golić swoich własnych włosów przez cały rok, uczenie się, jak unikać fryzjera pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Możesz zaoszczędzić sporo strzygąc się samodzielnie, aczkolwiek musisz początkowo zadbać o to aby zakupić stosunkowo dobrą maszynkę z wieloma opcjami. Podstawowe z nich nabędziesz już za 60-80 złotych, aczkolwiek dobry sprzęt amatorski to wydatek dwukrotnie wyższy. Profesjonaliści często używają z kolei maszynek przekraczających nawet 500 złotych. Ten sprzęt jednak gwarantuje niezawodność oraz dokładność. Aby jednak maszynki do włosów wykonały swoją robotę prawidłowo należy także być dobrym fryzjerem. Maszynką raczej nie zrobimy nikomu krzywdy, ale trzeba dbać o sprzęt, aby ten nie ciągnął włosów zbyt mocno.

Wszystko zaczyna się od narzędzi. Oczywiście, maszynką do włosów nie zrobisz takiej fryzury jak nożyczkami, aczkolwiek warto próbować, doświadczenie fryzjerzy potrafią przygotować fajną stylizację korzystając tylko z maszynek bezprzewodowych i tylko delikatnie muskając włosy strzyżonego.

Musisz mieć dobrej jakości maszynki do strzyżenia z różnych ostrzami i nakładkami, do tego będzie potrzebny grzebień, nożyczki (chyba, że ​​chcesz bardzo krótką fryzurę), włosy przerzedzone nożyczki (opcjonalnie), maszynka do włosów mogą się nieco różnić – niektóre dopasowane są idealnie do trymowania, nożyk (ponownie, opcja), 2 lustra (jedno z przodu i jedno z tyłu, trzymane w dłoni) i oczywiście jakieś ubranie dzięki któremu nie będziemy cali we włosach, można naturalnie strzyc się również bez koszulki.

Artykuł podesłał nam Marek ze strony http://www.vitalitys.eu/pl/46-maszynki-do-strzyzenia