Kajdanki – popularny gadżet dla dorosłych

Kajdanki to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów erotycznych. Wybierają go ludzie o różnych upodobaniach i w różnym wieku, aby urozmaicić życie seksualne.

Dlaczego są takie popularne? W jaki sposób wpływają na jakość zbliżeń? Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat kajdanek dla dorosłych, zapraszamy do lektury naszego artykułu – piszemy o tym, jakie rodzaje kajdanek można włączyć do swojego życia erotycznego i co jeszcze warto o nich wiedzieć.

Gadżety erotyczne – kajdanki

Nie ma wątpliwości, że spośród wszystkich dostępnych aktualnie gadżetów erotycznych, kajdanki są jednymi z najbardziej popularnych produktów urozmaicających życie seksualne. Pojawiają się jako romantyczne podarunki w sklepach, do których uczęszczamy każdego dnia oraz w scenach miłosnych licznych filmów. W świadomości wielu stanowią sposób na dodanie związkowi pikanterii i dotarcie do nowych rejonów rozkoszy. Skąd bierze się ekscytacja tym gadżetem?

internetowy seks shop

Jedna z odpowiedzi na to pytanie może brzmieć następująco – ponieważ jest to odkrywanie czegoś zupełnie nowego. Odebranie jednemu z kochanków częściowej kontroli sprawia, że nie jest on w stanie dostać tego, czego chce, co dla wielu osób jest niezwykle stymulujące i daje kochankom nowe możliwości pieszczot i zachowań. Rodzą się nowe pomysły i ekscytacja wzrasta, co prowadzi do odkrywania nowych doświadczeń.

Dużą zaletą kajdanek będących gadżetem erotycznym jest to, że można ich używać na wiele sposobów. Są też uniwersalne, jeśli chodzi o miejsca, w których można ich używać – jedynym ograniczeniem są tu preferencje kochanków. Kajdanki z łatwością można zahaczyć o stabilne elementy mieszkania czy innego pomieszczenia lub jedną z kajdanek założyć na swój nadgarstek, a drugi na nadgarstek partnera, co kreuje nowe scenariusze.

Kto używa kajdanek?

Może ich używać absolutnie każdy, kto chce poeksperymentować ze swoim partnerem. Kajdanki nie są wyłącznie elementem praktyk BDSM, w których dużą rolę odgrywa głównie dominacja jednego z kochanków nad drugim. Jako akcesoria erotyczne, kajdanki sprawdzają się u osób, które poszukują czegoś nowego w swoim życiu seksualnym, które lubią eksperymentować wraz ze swoim partnerem i chcą spróbować czegoś innego, niż do tej pory.

Niektóre pary wybierają akcesoria erotyczne również z tego powodu, że chcą pozbyć się rutyny, która pojawiła się w ich seksie po wielu latach związku. W zależności od upodobań kajdanki świetnie sprawdzają się zarówno jako część gry wstępnej, jak i jeden z gadżetów używanych w czasie stosunku.

feromony dla mężczyzn

Ze względu na ich kompaktowy rozmiar i erotyczny podtekst kajdanki są świetnym pomysłem na prezent dla ukochanej żony, męża, chłopaka oraz dziewczyny. Są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, gdyż tak jak bielizna czy żele intymne są popularną częścią miłosnych rytuałów zakochanych.

Rodzaje kajdanek erotycznych

Jeśli chodzi o wybór kajdanek wykorzystywanych w sypialni, jest on spory. Najbardziej znane są z całą pewnością kajdanki przypominające prawdziwe kajdanki używane przez policję. Sprawdzają się, między innymi, u par chętnie włączających do swoich zabaw role play, ale to tylko jedna z propozycji. W zależności od preferencji i fantazji można je wykorzystać na wiele sposobów. Oprócz klasycznych modeli znajdują się na rynku również kajdanki otulone delikatnym futerkiem, które nadaje im romantycznego i intymnego wyrazu. Futerko ma bardzo wiele odcieni, dlatego można wybrać kajdanki w swoich ulubionych barwach.

Do kajdanek przeznaczonych na nadgarstki należą również modele zrobione z miękkiego tworzywa, czyli wyglądające zupełnie inaczej niż klasyczne kajdanki. Jednak oprócz kajdanek na nadgarstki na rynku znajduje się szereg innych propozycji. Jedną z nich są kajdanki do zakładania na uda oraz nadgarstki. Są one ze sobą połączone, przez co ciało jest skrępowane trochę bardziej, niż w przypadku kajdanek do samych nadgarstków. Są to również kajdanki z miękkiego materiału.

Zupełnie inne są kajdanki skórzane i można tu wyróżnić, między innymi, modele do zakładania na kostki. Kolejnym popularnym modelem są kajdanki połączone z obrożą zakładaną na szyję, wykonane również ze skóry. Są to bardzo różnorodne propozycje dla osób ciekawych nowych doświadczeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z eRozkosz.