Jak odpowiednio sprawdzić hotel?

Wybierając hotel, w którym planujemy spędzić urlop warto wziąć pod uwagę czy gwarantuje on udogodnienia, na których nam zależy. W przypadku rodziców, którzy podróżują z dziecki niezbędne jest wybranie takiego hotelu, który uwzględnia potrzeby dzieci i zapewnia im ciekawe atrakcje, np. plac zabaw, menu dziecięce itd.Wybierając hotel na wakacje nad morzem z dziećmi warto rozejrzeć się za takim, który będzie posiadał własny basen, aby nawet w przypadku brzydkiej pogody można było aktywnie spędzić czas w wodzie. Basen zapewni rozrywkę osobom w każdym wieku oraz pozwoli na zrelaksowanie się i odprężenie.

Jakie hotele wziąć pod uwagę na początek?

Proszę zaznajomić się z moimi poniższymi radami. Zdecydowanie najprostszym sposobem jest wybranie dla siebie miejsca, w którym już ktoś z naszych znajomych był. Nie dość, że nasi znajomi nie mają absolutnie żadnego interesu w fałszywym zachwalaniu hoteli to jeszcze dokładnie nam poradzą coś więcej. Mam oczywiście tutaj na myśli niedrogie oraz pobliskie sklepy jak i także polecane restauracje oraz te, których powinniśmy zdecydowanie unikać. Gdy zainteresuje nas jakiś konkretny hotel to na przykład za pomocą Facebooka powinniśmy zapytać swoich znajomych czy może ktoś przypadkiem w miejscu tym był lub też coś o nim słyszał.

Kolejnym bardzo dobrym oraz doskonałym pomysłem jest wybór hotelu, który nam odpowiada sprawdzenia go na różnego rodzaju forach internetowych oraz portalach, które są poświęcane turystyce. Jednak w tym miejscu muszę się zatrzymać oraz muszę niestety stwierdzić, że musimy być ostrożni. Polskie fora bardzo często przypominają fora amerykańskie. Roi się wręcz na nich od działań tak zwanego buzz marketingowych. A czym jest buzz marketing? Są to fałszywe posty, które są pisane przez reklamowe agencje. Jak mamy zatem ocenić wiarygodność opinii oraz postów o hotelach? Po pierwsze to nasz poradnik wymienia kilka bardzo bezpiecznych stron. Poza tym, nie należy ufać przesadnie opiniom mocno entuzjastycznym. Liczy się także ilość postów pozytywnych na temat danego hotelu.

Wnętrze hotelu

Agencje tak naprawdę nie inwestują, aż tak wiele czasu, by stworzyć na przykład sto pozytywnych opinii o jednej danej placówce. Chciałabym także przedstawić listę stron, z których warto korzystać gdy wybieramy dla siebie hotel oraz nocleg. Strony te to na przykład poltrip.pl , tripadvisor.com , holidaycheck.pl , wakacje.pl , travewligo.pl oraz booking.com. Zdecydowanie także powinniśmy uważać na gwiazdki. W Turcji, Tunezji czy też w Egipcie zdecydowanie standardy są znacznie niższe niż w Polsce oraz także w Europie Zachodniej. Musimy jednak wiedzieć, że w Egipcie, Tunezji oraz w Turcji zdecydowanie polecam wybrać przynajmniej hotele czterogwiazdkowe, a już najlepiej polecałabym hotele pięciogwiazdkowe. Lepiej dopłacić sobie troszkę pieniędzy, bo zdecydowanie takie hotele kosztują znacznie więcej, a na miejscu raczej się nie rozczarować. Zdecydowanie co jak co, ale tego to my byśmy nie chcieli.

Musimy także pamiętać o tym, że z hoteli nie korzystamy tylko i wyłącznie podczas wypoczynku wakacyjnego. Bardzo często nocujemy w hotelach gdy jesteśmy w delegacji. Często także gdy po prostu nie mamy się gdzie podziać to szukamy dla siebie jakiegoś odpowiedniego noclegu w hotelu. Pamiętajmy także, ze gdy nie stać nas na hotel, a jakiegoś miejsca potrzebujemy to powinniśmy skorzystać z usług jakie oferuje nam nie hotel, a hostel.