Deutz Fahr Agrotron – co cechuje tę linię

Bogaty wybór modeli, solidne wykonanie i ogromne możliwości przerobowe – seria ciągników Deutz-Fahr Agrotron od dawna cieszy się ogromny zainteresowaniem ze strony rolników, zarówno w sektorze właścicieli większych, jak i mniejszych gospodarstw.

Najnowsze modele, których w serii Agrotron jest obecnie kilkanaście oferują moc do 350 KM, dwa warianty rozstawów osi, trzy rodzaje przekładni, dwa typy kabin oraz bardzo rozbudowaną ofertę wyposażenia dodatkowego dopasowującego ciągnik do indywidualnych wymagań użytkownika. Czym jeszcze seria wyróżnia się na tle konkurencji i jakie są jej najważniejsze zalety? 

Deutz-Fahr Agrotron – niezawodne ciągniki dla wymagających

Stworzona przez jednego z największych producentów maszyn rolniczych seria traktorów Agrotron sięga swoją historią aż do początku lat 90. ubiegłego wieku. Już pierwsze modele cieszyły się wśród właścicieli gospodarstw rolnych sporym zainteresowaniem, jednak pewną rewolucję i dynamiczny rozwój serii przyniósł dopiero rok 1995 i pojawienie się modelu MK1 zwiastującego ogromny skok technologiczny dla całego rynku ciągników w Europie.

Agrotron od początku bazuje na innowacyjnych i nowatorskich rozwiązaniach producenta, który w pojawiających się nowych projektach stawia przede wszystkim na doskonałe wyposażenie, niezawodną pracę, solidne wykonanie i nowoczesny design. Ciągniki Agrotron są przy tym maszynami dużymi, sprawnymi i dającymi szansę na wydajną pracę nawet na dużych połaciach terenu. Trudno o lepszych przedstawicieli kategorii wszechstronnych ciągników na współczesnym rynku. 

Wśród najważniejszych zalet wszystkich ciągników serii Agrotron należy wymienić przede wszystkim bardzo dużą powierzchnię szyb, dzięki której widoczność z poziomu kabiny jest praktycznie nieograniczona, a także nisko opadającą maskę, zwiększającą pole widzenia bezpośrednio przed ciągnikiem. Wśród dostępnych rozwiązań oferowanych przez markę w modelach Agrotron pojawia się również opcja montażu okna dachowego – z perspektywy ciągników wykorzystywanych do obsługi wysięgników ładowacza, tak szerokie pole widzenia także ponad kabiną jest niezastąpionym usprawnieniem pracy. 

Cechy charakterystyczne ciągników Agrotron: czym wyróżnia się seria na tle pozostałych? 

Porównując modele Agrotron z pozostałymi ciągnikami dostępnymi w ofercie Deutz Fahr, a także innymi modelami ciągników najlepszych producentów na rynku europejskim, już na pierwszy rzut oka dostrzegalne są pewne szczegóły wyróżniające Agrotron na tle innych rozwiązań.

Najważniejszą cechą charakterystyczną jest tu bez wątpienia różnorodność dostępnych modeli: choć sama maszyna oparta jest o jeden korpus modyfikowany na przestrzeni lat głównie pod kątem nowoczesnej stylistyki, do wyboru użytkowników pozostaje kilka wariantów jednostek napędowych, przekładni, rozstawów osi czy wyposażenia wnętrza kabin. 

Ważną cechą Agrotronów jest wyjątkowo łatwy dostęp do najważniejszych podzespołów silnika oraz możliwość znalezienia oryginalnych części zamiennych u sprawdzonych dystrybutorów marki Deutz-Fahr. Nawet w przypadku nieco starszych modeli z serii nie trzeba obawiać się więc, że drobne usterki nie mogą zostać usunięte i w efekcie doprowadzą do jeszcze większych awarii maszyny czy przestojów w gospodarstwie. 

Seria ciągników Agrotron rozwiązaniem dla każdego

W ofercie Deutz-Fahr, jak i w obrębie samej serii ciągników Agrotron możemy liczyć na naprawdę szeroki wybór różnych konfiguracji wyposażenia i parametrów technicznych dopasowujących pracę traktora do różnych warunków polowych.

W ramach serii znajdą tutaj modele dla siebie zarówno właściciele mniejszych gospodarstw i sadów, jak i osoby poszukujące sprawnych maszyn do ciężkich prac w wymagających warunkach. Producent daje możliwość dość swobodnej konfiguracji parametrów technicznych i wyposażenia ciągnika, tak by ułatwić dopasowanie istniejących modeli do specyficznych wymagań użytkownika. 

Decydując się na zakup ciągnika z serii Agrotron warto pamiętać, że są to przede wszystkim maszyny zdolne pracować na bardzo dużych obciążeniach. Moc silnika, przekładnie, jak i sama konstrukcja kabiny ciągnika zapewniają skuteczną pracę w trudniejszych warunkach i wysoką efektywność robót polowych bez nadmiernego przeciążania silnika czy zbyt intensywnego eksploatowania kluczowych części maszyny.

Wybierając Agrotron możesz liczyć na wieloletnie wsparcie producenta oraz jego dystrybutorów w zakresie napraw i bieżącej konserwacji maszyny – dostępność części i akcesoriów do serii Agrotron gwarantuje możliwość utrzymania maszyny w stanie pełnej gotowości do pracy przez wiele lat.