Wymiana szkieł w oprawkach okularów – czy to zawsze możliwe?

Choć w ostatnich latach można zauważyć znaczny wzrost popularności szkieł kontaktowych, to nadal okulary są najpopularniejszym i najczęściej kupowanym wsparciem dla oczu u osób z wadami wzroku. Są funkcjonalne i wygodne, a na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór niezwykle modnych i stylowych oprawek.

Do opraw okularowych łatwo się przywiązać, dlatego też często klienci chcą wymieniać w nich jedynie szkła. Czy zawsze jest to możliwe i jeśli nie, to dlaczego? Gdzie można wymienić szkła w oprawkach na nowe i dlaczego warto w tym zakresie zaufać specjalistom? Sprawdź nasze porady i zadbaj o swój komfort widzenia szybko i bezboleśnie!

Dlaczego nie zawsze można wymienić szkła w okularach?

Wymiana okularów na nowe nie zawsze musi wiązać się z wymianą całego kompletu. Jeśli jesteś przywiązany do swoich oprawek lub po prostu chcesz nieco zaoszczędzić i nie kupować nowego modelu, możesz zdecydować się wyłącznie na wymianę szkieł w swoich okularach. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne oraz ekonomiczne – same szkła na pewno będą zdecydowanie tańsze niż w przypadku kupowania ich w pakiecie z nowymi oprawkami.

Wymiana szkieł nie będzie możliwa w przypadku oprawek bardzo niskiej jakości. Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć okulary, które posłużą Ci przez naprawdę długi czas, postaw na markowe oprawki od renomowanego producenta, kupione w sprawdzonym salonie optycznym. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że uda się pozostawić oprawki bez szwanku i wymienić w nich tylko szkła, będzie o wiele większe. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy musisz zmienić moc szkieł, ale także w przypadku, gdy szkła ulegną zniszczeniu, na przykład zostaną zarysowane lub uszkodzone w inny sposób – wtedy nie musisz kupować nowych okularów, a jedynie wymienić szkła na nowe o takiej samej mocy. 

okulary

Skonsultuj się z pracownikiem salonu optycznego

Bardzo rzadko zdarza się, że szkieł nie można wymienić nawet w oprawkach dobrej jakości. Najczęściej dzieje się tak, gdy nie można dopasować szkieł do wielkości i kształtu oprawek, a dostępność konkretnych średnic soczewek jest ograniczona. W przypadku bardzo wysokich mocy szkieł okularowych może okazać się również, że dotychczasowe oprawki nie będą prezentować się dobrze z tak grubymi szkłami i wtedy również zalecane będzie wymienienie całego kompletu. Nie są to jednak częste sytuacje, dlatego też, jeśli chcesz wymienić same szkła w swoich okularach, to warto udać się do sprawdzonego salonu optycznego i skorzystać z pomocy specjalistów, którzy podpowiedzą Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku. 

Przy wymianie okularów zawsze stawiaj na usługi na najwyższym poziomie

Okulary korekcyjne powinny być jak najlepiej dopasowane do potrzeb oraz wykonane z materiałów wysokiej jakości. Zapewni to ich trwałość przez naprawdę długi czas oraz dodatkowo znacznie wpłynie na komfort życia. Dzięki dobrze dopasowanym okularom na pewno będziesz czuć się komfortowo i dobrze. Będą one podkreślać urodę oraz pasować do wybranego stylu. Istotne jest przede wszystkim to, aby okulary nie były za ciężkie, a także zbyt luźne czy zbyt ciasne – muszą być one idealnie dopasowane, aby zapewniały Ci wygodę. Nie może istnieć ryzyko, że zsuną się Ci z nosa podczas wykonywania codziennych czynności. 

Wybierając usługi renomowanego salonu optycznego, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie. Począwszy od wyboru idealnych poprawek poprzez dopasowanie do Twoich potrzeb różnego rodzaju powłok uszlachetniających szkła okularowe. Będą zapewniać Ci one wysoki komfort na co dzień. W sprawdzonych salonach optycznych szybko wymienisz także szkła na nowe – zarówno wtedy, gdy będziesz potrzebować mocniejszych soczewek okularowych, jak i wtedy, gdy będziesz chciał je wymienić, ponieważ będą zniszczone.