Pomysły na tatuaż

Pomysłów na tatuaż jest tak wiele, jak wielu jest ich posiadaczy. Tatuaż to sztuka, a jedną z wielu zalet idących za tym faktem jest to, że nie każdemu musi się podobać. Poszukiwanie inspiracji do projektu bywa trudne i często wiele pomysłów zostaje skreślonych zanim zdążą rozwinąć się w pełni. To zupełnie w porządku – z tatuażem trzeba czuć się dobrze. To decyzja na całe życie, porównywalna z małżeństwem, czy decyzją o dziecku! Jeśli idea tatuażu chodzi za Tobą od dobrych kilku miesięcy, a niejasne pomysły stale przewijają się przez głowę – nie zastanawiaj się co pomyślą o nich inni. Znajdź swoją własną ścieżkę poszukiwania inspiracji i skonkretyzuj swoje fantazje. Dobrze przemyślane tatuaże cieszą najdłużej. Skąd czerpać pomysły?

Tatuaż – najlepsza pamiątka

Zacznij od własnego doświadczenia życiowego i wszystkiego, co znajduje się w Twoim najbliższym otoczeniu. Wiele osób decyduje się na tatuaż ze względu na jego osobiste znacznie. Choć wiele osób może próbować wmówić Ci, że to kiepskie rozwiązanie – nie daj się przekonać. Tatuaż jest, jak już doskonale wiesz, Twoją indywidualną decyzją. Wybierając wzór musisz liczyć się zarówno z dobrymi, jak i złymi opiniami innych. Nie zapominaj też o pytaniach – ponad połowa spotkanych w życiu osób zapyta Cię co tatuaż oznacza. Te, na które pomysły zaczerpniesz z własnego życia łatwiej będzie opisać. Portrety, daty, imiona – wszystkie są dobrym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz sposobu na upamiętnienie osoby bądź wydarzenia. Pamiętaj tylko, że imię dziewczyny lub chłopaka nigdy nie jest dobrym motywem – błąd ten popełniło już zbyt wielu ludzi.

Znaczący cytat

Dość popularnym motywem na pierwszy tatuaż są wszelkiego rodzaju cytaty. Przekazujące ważną, inspirującą wiadomość bądź też odnoszące się do ulubionej piosenki – jeśli tylko dobrze dobierzesz ich czcionkę i znajdziesz osobę, która lubi tatuować napisy, jesteś na zwycięskiej pozycji. Pomysłów na ciekawe cytaty możesz szukać wszędzie – inspirujące plakaty, muzyka, sztuka, a nawet codzienne życie mogą być źródłem naprawdę dobrych tekstów. Zapisuj to, co wpadnie Ci w ucho i zastanów się, czy jesteś gotów by cytat ten zagościł na Twojej skórze na całe życie. To wbrew pozorom jeden z najłatwiejszych decyzyjnie pomysłów.

Tatuaże to wyznacznik naszego indywidualnego stylu.

Natura, sztuka, popkultura

Popularny w 2017 roku trend tatuaży inspirowanych naturą nie pojawił się w umysłach ludzkich bez powodu. Jest ona jednym z najlepszych źródeł piękna, a przecież wiele osób ceni sobie tatuaż właśnie za jego piękno, traktując go jako ozdobny element ciała, wręcz biżuterię. Natura jest więc doskonałym źródłem pomysłów na tatuaż. Co ponadto? Ogólnie pojęta sztuka, wszelkiego rodzaju obrazy, abstrakcje, motywy kulturowe. Jeśli czujesz się z czymś silnie związany – idź na całość i wytatuuj sobie najlepszą pamiątkę pod słońcem. Inspirująca jest również popkultura, będąca często źródłem małych, śmiesznych tatuaży, które być może nie niosą za sobą głębokiego przesłania, ale bawią do łez. Tatuaż nie musi być poważną, przemawiającą do duszy sztuką – jeśli chcesz postawić na coś zupełnie pozbawione sensu i tym samym doskonale oddające nastrój chwili, droga wolna. Pamiętaj, że sztuka to również zabawa – wiedzą o tym nawet tatuatorzy.

Pinterest – kopalnia inspiracji

Szerokie grono osób poszukujących ciekawych pomysłów na tatuaż sięga do Internetu. Nie ma w tym nic złego, o ile nie znajdziesz czegoś naprawdę kiepskiego – wielu tatuatorów odmawia zwyczajnego kopiowania wzorów, zwłaszcza gdy są one kiepsko wykonane. Znacznie lepszym pomysłem będzie stworzenie mapy inspiracji. To, że nie znajdziesz szkicu swojego ideału jest niemalże pewne – Twoja wyobraźnia ma zapewne jego obraz wyryty w pamięci. Jeśli nie brak Ci zdolności artystycznych, przelej go na papier. W innym wypadku znajdź kilka, a nawet kilkanaście podobnych wzorów na Pintereście i stwórz całą tablicę poświęconą jednemu pomysłowi. W każdym z wybranych zdjęć może podobać Ci się jeden bądź kilka elementów. Tatuator chętnie połączy je dla Ciebie w idealną całość – w końcu na Twoim zadowoleniu zależy mu najbardziej!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tatuażu? Zapraszamy do Studia Tatuażu Kos Tattoo:

Kos Tattoo