Rower do 2000 złotych – jaki model wybrać?

Rowery, jako jeden z najbardziej popularnych i często kupowanych środków lokomocji, stanowią również źródło pasji. Granica z roku na rok jest podnoszona, nie tyko ze względu na ceny. Trzeba bowiem pamiętać, że najczęściej z wyższą ceną rowerów, idzie ich jakość. Każdy, kogo pasją jest jazda na rowerze wie, że warto wydać większą sumę pieniędzy, by uzyskać wytrzymałą i stabilną maszynę.
Modele rowerów do 2 tysięcy złotych można dostać praktycznie w każdym sklepie rowerowym, również w Internecie. Warto jednak wymienić poszczególne typy rowerów, jakie można dostać w tej cenie; jednocześnie licząc, że ich jakość będzie najwyższa. Ustalając maksymalną kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na nowy rower, musimy wiedzieć, co opłaca się kupić, a czego unikać.

  • Rower crossowy – 2000 zł, to cena, za jaką możemy kupić świetny rower. Wiele jest modeli, które będą dobrze wyposażone i w pełni sprawne. Cross, to rower, który jest lekki, napęd silny, sam rower trwały, a opony mają idealnie dobrany bieżnik. Zalety, jakimi odznaczają się rowery crossowe, najczęściej są kartą przetargową podczas wyboru nowego, dobrej jakości roweru. Wybierając taki rower, warto szukać takich, które mają tarczowe hamulce hydrauliczne. Poza tym, siodełko nie powinno mieć amortyzowanych sztyc – jest to niewygodne i niepraktyczne w większości przypadków.
  • Rower górski – w przypadku tego typu rowerów, warto wybierać koła o wymiarach 26, 27,5 cali. Co prawda, dziś nieco trudniej jest dostać koła 26 – calowe, jednak trzeba pamiętać o tym, iż im mniejsze są koła, tym lepsze jest jego wyposażenie. Rower taki będzie posiadał jedynie przedni amortyzator. W znacznej większości, jest to amortyzator sprężynowy, który jest dość ciężki. Tłumienie, dla wygody powinno być olejowe, a skoki są dopasowywane do rozmiaru kół. 26 – calowe koła będą wymacać 100 mm skoku, a większe – 29 – calowe – mniejszego, ze względu na to, że łatwiej pokonują przeszkody.
  • Rower trekkingowy – jest to jedno z najlepszych rozwiązań, biorąc pod uwagę, iż 2000 złotych, to naprawdę rozsądna i dobra cena. Wybierając taki typ roweru, możemy nastawić się na dość bogate wyposażenie. Zdobycie aluminiowej, lekkiej ramy nie stanowi problemu, siodełko oraz wspornik na pewno będą amortyzowane, a kierownica regulowana. Każdy z elementów możemy dopasować tak, by rower miał najwyższą jakość. Przy rowerze trekkingowym łatwo jest również zdobyć wygodniejsze siodełko.

Obecnie, ilość produkowanych rowerów w tym zakresie cenowym, jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Co prawda, z wzrostem ceny wiąże się również lepsza jakość wyposażenia roweru, jednak warto jest zainwestować tę sumę w dobry rower. W porównaniu do cen rowerów dla zawodowców i sportowców, 2 tysiące złotych, to wcale nie tak dużo. Niemniej jednak, możliwe jest znalezienie odpowiednio dobrego roweru, który będzie nam służył przez wiele lat – polecamy zobaczyć nowe modele w sklepie Królestwo Rowerów.

Na co zwrócić uwagę?

Poza samym modelem roweru, istotny jest producent. Ma to duży wpływ nie tylko dla osób, które zawodowo jeżdżą na rowerze. Istotne jest to również dla nowicjuszy, dla których tematyka rowerów jest ciągle nowa. Oprócz marki, istotne jest zwrócenie uwagi na wszystkie części.

Warto zadbać o to, by wyposażenie roweru również było markowe. Hamulce, koła, błotniki czy napęd, muszą pochodzić ze znanych i zaufanych firm. Bardzo często, lepszy i bogatszy asortyment wiąże się z wysoką ceną, jednak zainwestowanie w dobry rower przyniesie nam same korzyści.
W podanej cenie, możemy również wiele wymagać. Przede wszystkim, w rowerze takim lepiej jest posiadać oświetlenie z własnym źródłem zasilania. Prądnica powinna znajdować się w piaście, a oświetlenie dodatkowo musi być podtrzymane. Warto zdecydować się na tę opcję, niż na zwykłe dynamo. Wszystkie dodatkowe elementy, takie jak bagażnik lub sakwy, można dopasować według własnego uznania, choć niewykluczone, że natrafimy na nie wybierając rower. 2 tysiące złotych, to cena, za jaką dostaniemy naprawdę dobry i wyposażony rower.