Co kupić zamiast kwiatów? 5 pomysłów na prezent!

Kwiaty to uniwersalny prezent dla każdej kobiety. Zazwyczaj są one wręczane z okazji urodzin, imienin czy istotnego dla obdarowywanej momentu w życiu.

Czy jednak faktycznie są one tak pożądane? Czy może warto zastanowić się co innego można wręczyć kobiecie w ramach prezentu zamiast i tak wyczekiwanych kwiatów?

Kwiaty już od dłuższego czasu przestają być oczywistym prezentem. Pomimo tego, że są piękne, w większości przypadków także niepraktyczne. Kwiaty cieszą oko przez kilka dni, ale następnie konieczne jest ich wyrzucenie. Co zatem warto wręczyć w prezencie? Jakie są alternatywne rozwiązania na prezent? Poznaj nasze 5 propozycji na udany prezent zamiast kwiatów.

Niezależnie od tego na jaką uroczystość się wybieramy, do głównego prezentu warto dołączyć drobny upominek, który zostanie zapamiętany przez obdarowywanego. Co zatem warto kupić?

Świeczka zapachowa w prezencie

Kupno odpowiedniego prezentu, który zastąpi kwiaty nie jest łatwy. Pomimo tego, że kwiaty są trochę oklepanym pomysłem, to jednak są na tyle uniwersalne, że nikogo nie rozczarują. W przypadku wyboru alternatywy należy bardziej się postarać, ale co istotne – te starania z pewnością zostaną docenione przed obdarowywanego.

Ciekawym pomysłem na prezent będzie zatem świeczka zapachowa w szkle z biżuterią. Współcześnie świeczki zapachowe nie tylko przepięknie pachną podczas palenia, ale również stanowią oryginalny element dekoracyjny.

Świeczka zapachowa o ciekawym, świeżym zapachu to coś, co z pewnością spodoba się każdemu obdarowywanemu. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zapach, który każdemu przypadnie do gustu. Bardzo popularne są świeczki o zapachu tropikalnym. Olejki eteryczne znajdujące się w wosku świecy z pewnością przeniosą każdego do ciepłych krajów, a także pozwolą się zrelaksować. Ciekawym dodatkiem do prezentu będzie zatem świeczka z biżuterią w komplecie – zwłaszcza jeśli obdarowujemy kobietę.

Butelka dobrego alkoholu

W przypadku braku pomysłu na prezent, butelka dobrego alkoholu zawsze będzie idealną propozycją. Zwłaszcza jeśli wybieramy się na ważną uroczystość i nie wypada przyjść z pustymi rękami. W przypadku alkoholu nie zawsze musi to być czerwone czy białe wino, ale jeśli jednak stawiamy na klasykę – warto do prezentu dodać ozdobny korkociąg czy kieliszki wykonane z wysokiej jakości szkła. Z pewnością taki gest zostanie doceniony.

W przypadku wręczania alkoholu dobrze jest kierować się upodobaniami osoby, której wręczymy prezent. Niektórzy nie przepadają za winem, dlatego w dobrym tonie będzie wręczenie butelki whiskey lub likieru.

Ozdobna filiżanka z herbatą do zaparzenia

Jeśli wiemy, że obdarowywana przez nas osoba uwielbia herbatę w każdej postaci, dobrym pomysłem zamiast kwiatów jest wręczenie jej ozdobnej bądź zabawnej filiżanki. Kubek z ciekawym napisem również będzie świetnym rozwiązaniem na prezent. Aby jednak dopełnić całości, można samodzielnie skomponować zestaw, składający się zarówno z filiżanki, jak i ulubionej herbaty. Jeśli decydujemy się wręczyć w prezencie herbatę liściastą, ciekawym dodatkiem będzie także dopasowanie praktycznego zaparzacza.

Taki prezent z pewnością przypadnie do gustu bliskiej nam osobie.

świece zapachowe

Szyty album na zdjęcia

Album na zdjęcia w prezencie to doskonała alternatywa dla kwiatów. Nie tylko będzie stanowił świetną pamiątkę na lata, ale także będzie mógł zostać praktycznie wykorzystany na wyjątkowe zdjęcia. Jeśli znamy obdarowywanego bardzo dobrze, album można już uzupełnić wywołującymi wspomnienia fotografiami, co z pewnością wywoła szeroki uśmiech na jego twarzy.

Obecnie w sklepach internetowych wybierać można spośród wielu rodzajów albumów na zdjęcia, o różnych wzorach na okładkach, a także rozmiarach.

Dobrej jakości słodkości

Słodkości, a w szczególności te pokryte czekoladą, zawsze będą stanowiły doskonały pomysł na prezent. Dobrej jakości czekolada bądź czekoladki to uniwersalny prezent, który możemy wręczyć zamiast kwiatów osobie w każdym wieku – niezależnie od tego czy jest nam ona bliska, czy jest to dalszy znajomy. Z pewnością osoba obdarowywana ucieszy się, otrzymując prezent. Warto jednak zadbać o to, aby wybierać tylko słodycze wysokiej jakości, których skład jest bezpieczniejszy dla zdrowia.