Jakie poduszki znajdziemy w sklepach internetowych?

poduszka antyalergicznaWiemy już, że poduszka do spania, oprócz ceny adekwatnej do jakości, musi spełniać także szereg innych kryteriów, takich jak odporność na gromadzenie się w niej roztoczy lub tez zapewniać pomoc przy odciążaniu obolałych mięśni. W poszukiwaniu dobrego sklepu z artykułami do snu natknąć się można na sklepy, w którym znajdziemy artykuły bezpieczne, dobrze wykonane, lecz również estetyczne. Poniżej przykładowe opisy poduszek, jakie można znaleźć w najlepszych sklepach.

Poduszka puchowa 3 komorowa

Poduszka ta skonstruowana jest w dosyć nietypowy sposób. Składa się z trzech komór, gdzie dwie komory brzegowe wypełnione są miękkim puchem, zapewniającym wysoki komfort, a środkowa komora zawiera z kolei pierze, dzięki któremu poduszka doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, poprzez swoją elastyczność. Dodatkowe obszycie powłoczki specjalną taśmą zabezpieczającą gwarantuje długotrwałą  żywotność poduszki. Należy jednak pamiętać o tym, by nie prać jej w warunkach domowych, lecz oddać do pralni chemicznej. Inaczej poduszka może ulec zniszczeniu.

Poduszka antyalergiczna

Poduszka antyalergiczna

Odpowiednia jakość wykonania zapewnia, że poduszka posłuży nam przez lata. Zastosowane w poduszce silikon gwarantują wysoką sprężystość wypełnienia, dzięki czemu nie będzie ono zbyt podatne na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Istniejące kanaliki dobrze izolują ciepło oraz dobrze przepuszczają powietrze, dzięki czemu nie ryzykujemy przegrzaniem. Włókna są dodatkowo zabezpieczone powłoką silikonową, dzięki czemu mimo swobodnemu przemieszczaniu nie zbijają się w bryły przez długie lata.  Zewnętrzna powłoczka w poduszce silikonowej wykonana została z mikrofazy z zawartością nici karbonowej, dzięki czemu niweluje działanie szkodliwego promieniowania, wydzielanego m.in. przez laptopy. Tkanina jest lekka, wytrzymała i dobrze odprowadza wilgoć. Podszycie jej dodatkowo fizeliną podnosi jej właściwości termoizolacyjne.